Dodávky betonu na hřebeny Krkonoš

Erlebachova bouda, která je součástí Resortu Sv. Františka, se nachází v srdci Krkonoš nad Špindlerovým Mlýnem v nadmořské výšce 1 150 m již 234 let. Přestože podoba původního stavení se během historie mnohokrát změnila, genius loci, číslo popisné 109 a hlavně název boudy stále přetrvává.

Stavba je situována v I. zóně ochranného pásma Krkonošského národního parku v místě s nestálými povětrnostními podmínkami a velmi proměnlivým počasím. V roce 2009 byla zahájena její rekonstrukce, která postupně spěje do finále. Budoucí hosté si na rozdíl od těch v 18. století budou užívat kromě stylových pokojů také dvě restaurace, vinný sklípek, konferenční sál a wellness. Díky rekonstrukci stavby se rozšíří kapacita hotelu o cca 80 %.

Dodávky betonu Na stavbu Erlebachovy boudy je dodáván beton z betonárny TBG Východní Čechy ve Vrchlabí (člen skupiny Českomoravský beton), která je vzdálena 26 km od místa stavby s náročnou dopravní dostupností – rozdíl nadmořské výšky je 673 m. Stavba je náročná i z pohledu složitého časového plánování, hlavně z důvodu realizací vodorovných betonových konstrukcí – strojní hlazení. Na realizaci betonáží byla využita mobilní čerpadla na beton s délkou výložníku 38 a 47 metrů. Na stavbu bylo aktuálně dodáno 750 cbm betonu. Předpokládaný celkový objem dodávek betonových směsí je plánován na 1500 cbm

podle podkladů skupiny Českomoravský beton

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*