Doka bude nabízet lešení

Společnost Doka uzavřela strategické partnerství se společností AT-PAC, americkým výrobcem lešenářských systémů. V budoucnu tak Doka bude nabízet nejen bednění, ale také lešení.

Nabídka lešení v portfoliu společnosti Doka neznamená, že pouze přibydou nové produkty – pro společnost Doka to znamená komplexní řešení spolu s doplňkovými službami, jako je plánování nasazení, školení zákazníků nebo další podporu v nových systémech. Všechny tyto kroky směřují k tomu, aby použití nových systémů bylo optimální a nákladově efektivní. To podpoří zejména možnost dodávek lešení a bednění od jednoho dodavatele.

Spojení dvou silných hráčů – rakouské společnosti Doka a americké lešenářské společnosti AT-PAC vytváří silné globální partnerství, které kombinuje sílu mezinárodních zkušeností spolu s profesionalitou v oblasti lešení. Díky tomuto spojení bude Doka v nejbližších letech působit jako dodavatel komplexních řešení pro stavbu, tedy bednění i lešení, a to v oblasti prodeje i pronájmu.

„Díky tomuto strategickému partnerství nabídneme mnohem více než doposud. Není to jen přibrání lešení do našeho portfolia, ale zejména komplexní rozšíření služeb pro naše zákazníky a jejich projekty,“ říká generální ředitel společnosti Doka Harald Ziebula.

Jeff Davis, generální ředitel AT-PAC k tomu dodává: „Se společností Doka jsme získali silného partnera ve stavebním průmyslu. A toto partnerství znamená nejen to, že více zákazníků může těžit z našich dlouholetých zkušeností s lešením, ale zejména ze skutečnosti, že veškerou podporu pro stavbu budou moci získávat pohodlně z jednoho zdroje.“

Ringlock jako lešení i jeho digitální model
Lešení Ringlock představuje kvalitní lešenářský koncept doplněný o digitální technologie pro plánování nasazení, správu systémů i kontrolu v rámci nasazení i skladování. Pomocí digitálního hospodářství, se kterým Ringlock pracuje, je zajištěna transparentnost všech procesů, optimální koordinace zdrojů i lepší ekonomika stavby. Zapojení všech prvků do systému BIM pak automaticky pracuje s moderním způsobem koordinace staveb. Ve spojení s mezinárodní obchodní sítí Doka tak vznikne platforma pro kompletní podporu staveb.

Doka už nebude znamenat jen bednění. Ale také lešení
Díky strategickému partnerství se společností AT-PAC vstupuje Doka na mezinárodní trh lešení. Jde o výrazný milník ve strategii společnosti Doka, protože pro společnost otevírá dosud nevyužité segmenty trhu, kdy společnost dokáže podpořit zákazníky komplexními službami od jednoho dodavatele. Harald Ziebula, generální ředitel společnosti Doka, uzavírá: „Možnost nabízet lešení spolu s bedněním dokonale doplňuje služby Doka a přidává do naší strategie další významný pilíř. Díky této oblasti budeme moci naše zákazníky výrazně lépe podporovat při jejich projektech, než jak tomu bylo doposud.“

podle podkladů společnosti Doka

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*