Domažlice po problémech konečně otevřou nový zimní stadion

Fotogalerie ke článku (1)

Zimní stadion v Domažlicích - pohled od jihu (zdroj: Domažlice)

Zimní stadion v Domažlicích - pohled od jihu (zdroj: Domažlice)
Celá fotogalerie (1)

S téměř ročním zpožděním otevřou 31. května Domažlice svůj nový zimní stadion. Stavba za téměř 90 milionů korun měla být hotová loni v létě, kvůli krachu Stavebního podniku Klatovy se ale vše zpozdilo. Firma už nestihla stadion dokončit a město muselo řešit zazimování a dokončení téměř hotového stadionu, na které vypsalo výběrové řízení. Nyní už stadion stojí, má kolaudaci, hotový led a povolený zkušební provoz, řekl ČTK starosta Miroslav Mach.

Firma, kterou město vybralo na dokončení stavby, se do práce pustila v únoru. Před tím se ale musel dokončit rozdělaný chladicí systém. "Nikdo to nechtěl převzít, byly tam položené kilometry a kilometry trubek a drátů a bylo to napuštěné čpavkem, musela to dodělat firma, která to začala původně," popsal starosta. Na samotné stavbě podle něj chyběly spíš drobnosti, ale od všeho něco. Zbývalo dodat nábytek, dokončit dlažby, obklady, dodělat dveře a zárubně. Bylo třeba opravit i menší nedostatky, jako třeba odstranění venkovní dlažby, která byla tak vysoko, že nešly otevřít dveře.

Stavba měla stát původně 85 milionů, z toho byla státní dotace 60 milionů. Finančně jsme víceméně na plánované ceně. V soutěži jsme se sice dostali o dva miliony výš než byla cena původní, nechali jsme tam ale doplnit spoustu věcí, které z původního návrhu vypadly, uvedl Mach. Ve stadionu jsou tak už i veškeré výtahy a vzduchotechnika. Město tak nakonec s těmito přidanými věcmi a s nákupem rolby, nábytku a dalšího vybavení celkem zaplatilo 28 milionů korun.

Mach se nebojí, že by o nový stadion nebyl zájem, chce ale jeho co nejekonomičtější provoz. Věří, že při vytížení za rozumné ceny by provoz mohl být ne ziskový, ale ani ne moc ztrátový.

Stadion se začal stavět v roce 2005. Po vlastní ledové ploše místní sportovci toužili už řadu let. Domažlice byly asi posledním okresním městem, které svůj zimní stadion neměly.

Zdroj: Zpráva ČTK 27.5.2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*