Donaire Arquitectos: Budova sociálních služeb v Seville

Na jihu města v sousedství zdravotního střediska, se kterým sdílí podzemní parkoviště, vznikla další budova veřejného investora.

 

Architekti: Juan Pedro Donaire (Donaire Arquitectos), Cristina Rubiño (Surco Arquitectos)
Místo: Avd. de la Paz, Seville, Spain
Klient: Public. E.P.S.A. Junta de Andalucía
Celková plocha: 3358 m2
Rozpočet: 2 229 718 €
Tým architektů: Ignacio Núñez, Jesús Núñez, Tibisay Cañas, Beatriz Hacar,Carmela Domínguez, Delia Pacheco, Pablo Baruc
Foto: Fernando AldaBudova se nachází na jihu Sevilly vedle Zdravotního střediska Litany na rohu Avenida de la Paz. Pozemek má rozměry 24,85×35,60 m a plochu 884,66 m². Budova stojí na pozemku určeného pro městskou infrastrukturu a projekt stavby byle podmíněn existencí přilehlého zdravotního střediska na severu. Podzemní parkoviště je oběma budovám společné.

Centrální otevřený prostor přes všechna patra poskytuje základ pro uspořádání budovy. Atrium je zastřešeno světlíkem. Všechny místnosti jsou rozloženy kolem ústředního atria se schodištěm. Na otevřenou společnou zónu v každém patře navazuje jádro s toaletami, výtahem, dalším schodištěm a archivem. Ostatní strany kolem atria vyplňují pečovatelské místnosti, pracovny a další místnosti sociálního zařízení. V nejvyšším patře jsou kanceláře vedení. Přízemí je uživatelsky připraveno výstavy a je zde i sál s vlastním vstupem ze společného venkovního prostoru.
Některé místnosti oddělují jen mobilní příčky, takže mohou být propojeny. Všechny pracovní místnosti mají přirozené osvětlení okenními otvory, které jsou ale chráněny před přímým sluncem pomocí mříží, které sjednocují vnější vzhled budovy.

 

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*