Dopravní stavbou roku je nová trať Zábřeh – Krasíkov

Fotogalerie ke článku (3)

Trať mezi Zábřehem na Moravě a Krasíkovem

Trať mezi Zábřehem na Moravě a Krasíkovem

Tunel Panenská na dálnici D8

Tunel Panenská na dálnici D8

R48 mezi obcemi Dobrá a Tošanovice na Ostravsku

R48 mezi obcemi Dobrá a Tošanovice na Ostravsku
Celá fotogalerie (3)

Dopravní stavbou roku 2006 se stala nová trať mezi Zábřehem na Moravě a Krasíkovem. Výsledky soutěže, kterou každoročně vyhlašuje ministerstvo dopravy a Státní fond dopravní infrastruktury, oznámila odborná porota na slavnostním večeru v pražském domě U Hybernů.

Zhruba patnáctikilometrový úsek nové železnice, který stál více než čtyři miliardy korun, zhotovilo sdružení firem Subterra, Metrostav a Stavby silnic a železnic. Dvě třetiny nákladů hradily evropské fondy. Nová trať je součástí odbočné větve tzv. druhého koridoru, který vede ze severu Moravy na jih do Vídně.
Jako druhou nejpovedenější dopravní stavbu porota ocenila tunel Panenská na dálnici D8 do severních Čech, který je s více než dvěma kilometry nejdelším tunelem české dálniční sítě. Třetí nejlepší stavbou je část rychlostní silnice R48 mezi obcemi Dobrá a Tošanovice na Ostravsku.
V porotě soutěže zasedají zástupci ministerstva dopravy, fondu dopravy, odborníci z dopravních vysokých škol nebo architekti. Mimo jiné se hodnotí význam stavby pro bezpečnost dopravy nebo začlenění stavby do okolního prostředí. K minulým vítězům patří například Terminál č. 2 na pražském letišti nebo silniční obchvat Ostrova nad Ohří.
 
 
 
 
Zdroj: Zpráva ČTK, 15. listopadu 2007

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*