Dopravní terminál Mariánské Lázně

Dopravní terminál zahrnuje úpravu celého prostranství před vlakovým nádražím.
Investor: Karlovarský kraj
Architekt: Atelier designu a architektury Ing.arch. Patrik Kotas
Projektant: OBERMEYER Albis-Stavoplan, spol.s r.o.

Dopravní terminál Mariánské Lázně - autorem projektu je Patrik Kotas
V Mariánských Lázních začala stavba dopravního termi
nálu
Mariánské Lázně (Chebsko – ČTK) – V Mariánských Lázních začala stavba dopravního terminálu za 75 milionů korun. Pohodlně propojí vlakové nádraží a autobusové zastávky před ním. Protože jde o vstupní bránu do lázeňského města, bude tomu odpovídat i jeho vzhled připomínající kolonádu, řekl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Petr Navrátil (ČSSD).

Dopravní terminál zahrnuje úpravu celého prostranství před vlakovým nádražím. Vznikne zde šest nových zastávek pro příměstskou dopravu a centrální stání pro městskou hromadnou dopravu. Nově stavaři vybudují 61 parkovacích míst. Umožní to snadný příjezd autem k nádraží a pokračování veřejnou dopravou nebo třeba na kole, protože na nádraží funguje od letoška i půjčovna kol.

Z celkových 75 milionů korun získal kraj, který je investorem stavby, 85 procent financí z Evropské unie z Regionálního operačního programu. Zbytek je spoluúčast státu a kraje. Město se ke stavbě připojí úpravou okolí terminálu, vybudováním veřejného osvětlení nebo zeleně.

Karlovarský kraj připravil projekt tří terminálů. Prvním byl terminál v Sokolově, který je v plném provozu od září, navazuje stavba mariánskolázeňského terminálu a posledním bude terminál v Chebu. Začátek jeho stavby se odsunul kvůli odvolání jednoho z účastníků výběrového řízení. Podle Navrátila nyní probíhá druhé kolo výběru dodavatele a pokud nenastanou nové problémy, mohlo by se stavbou začít v lednu příštího roku.

Doplněno Stavbaweb:
Podrobne informace o projektu naleznete zde.


 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*