Dornbracht představuje novu baterii Tara.

Fotogalerie ke článku (1)

Tara.

Tara.
Celá fotogalerie (1)

Klasika se nemění. Pouze se vylepšuje!

Baterie Tara od společnosti Dornbracht — předního výrobce baterií a doplňků pro koupelny a kuchyně — se stala od svého uvedení na trh v roce 1992 vysoce oceňovanou a často kopírovanou designovou klasikou. K jejímu úspěšnému příběhu nyní přidává společnost Dornbracht další kapitolu: zušlechtění designu a technických řešení této klasiky, nové povrchové úpravy a Tara. Baths — koupelny, vyvinuté speciálně pro prezentaci sérieTara.

"Nová Tara. je důsledným pokračováním původního designu Tara. Již z názvu je patrné, že naším cílem není radikální změna, ale spíše drobné zdokonalení detailů. Název TARA tedy zůstává, píše se však jiným stylem: Tara. Tečka za názvem je zdůrazněním minimalizmu této baterie," vysvětluje jednatel společnosti Andreas Dornbracht. Původní Tara udávala standard v minulých více než deseti letech, standardem pro nadcházející éru by se měla stát nová Tara.

Díky menšímu průměru kohoutků a rozet a prodloužení těla baterie, byť o jediný milimetr, se nová Tara. jeví štíhlejší, vzpřímenější a jemnější. Neztratila nic ze své původní krásy a elegance. Zostření celkových kontur všech baterií podtrhlo její dokonalý geometrický, symetrický a čistý styl.

Na veletrhu Cersaie 2008 představila společnost Dornbracht mimo jiné tři výrobní novinky pro umyvadla a sprchy, které jsou výsledkem permanentní evoluce baterií TARA. Jednootvorová umyvadlová baterie TARA pro montáž na podlahu působí jako moderní socha v prostoru a výborně se hodí do klasických i moderních koupelen. Stojánková sprchová tyč se vypíná téměř až do stropu, stává se dominantou celé koupelny a její mnimalistické linie skýtají koupelně nadčasovou modernost. Umyvadlová nástěnná baterie s asymetrickým uspořádáním sprchových kohoutů záměrně provokuje vyváženým vysunutím klasického geometrického tvaru těchto kohoutků Tara.

Tara byla také poprvé představena v barevných variantách - v matné bílé a matné černé barvě. Tara. Black Edition a Tara. White Edition se stávají výrazem nové avantgardy. Výrazná černá a bílá jsou vědomou poctou škole Bauhaus. S těmito novými variantami může být v koupelně vytvořen maximální barevný kontrast nebo maximální harmonie. Představte si Tara. Black Editon v převážně bílé koupelně nebo Tara. White Edition v tmavých tónech. Další možností je splynutí baterií a prostoru v jedné barvě, tón v tónu.

Tara. Baths, koupelny, které byly navrženy speciálně pro představení baterie Tara., jsou samy o sobě poctou avantgardním umělcům, kteří se stali klasiky ve svém oboru, např. Man Ray, Marcel Duchamp nebo John Cage. Architekturu těchto koupelen určuje černá a bílá - lesklý bílý mramor s černým žilkováním Statuario Venato Marmor z Itálie a podlahové desky z masivního dubu, natřené pololesklým černým lakem.

Série Tara. zahrnuje široký program baterii pro umyvadla, vany, sprchy a bidety a velké množství koupelnových doplňků, které také prošly inovací. Tara. se vyrábí v povrchové úpravě matná černá (Black Edition), matná bílá (White Edition), platina, matná platina a chrom.

Tara.
Koncept a design:
studio
Sieger Design
Tara. Baths: koupelny navrhl
Mike Meiré

 

 Tara. Volně stojící jednootvorová umyvadlová baterie pro montáž na podlahu


Tara. Volně stojící jednootvorová umyvadlová baterie pro montáž na podlahu
Celková výška 1166 — 1236 mm
Povrchová úprava chrom, platina, platina matná, bílá matná, černá matná
Cena od 30 250,- Kč 

 

Tara. Stojánková sprchová tyč s dešťovou hlavovou sprchou


Tara. Stojánková sprchová tyč s dešťovou hlavovou sprchou
Výška k horní hraně kolena 2210 mm
Dešťová hlavová sprcha o průměru 200 mm s protivápenným systémem Antikalk
Povrchová úprava chrom, platina, platina matná, bílá matná, černá matná
Cena 35 250,- Kč

 

 

 Tara. Nástěnná umyvadlová baterie s asymetrickým umístěním kohoutků ve tvaru kříže


Tara. Nástěnná umyvadlová baterie s asymetrickým umístěním kohoutků ve tvaru kříže
Tato baterie záměrně provokuje vyváženým vysunutím klasického geometrického tvaru těchto kohoutků Tara.
Uspořádání výtoku vlevo nebo vpravo
Povrchová úprava chrom, platina, platina matná, bílá matná, černá matná
Cena: od 30 259,- Kč 

 

Tara. Baths


Tara. Baths
Tara. Black Edition stojánková umyvadlová baterie a nástěnný sprchový termostat s hlavovou sprchou a držákem na ručníky 

 

 

 

Tara. BlackEdition


Tara. BlackEdition
Sprchový systém s dešťovou hlavovou sprchou
Povrchová úprava matná černá
Cena: od 51 600,- Kč 

 

 

Tara. WhiteEdition


Tara. WhiteEdition
Vanová dvouotvorová baterie pro montáž na podlahu
Povrchová úprava matná bílá
Cena: od 81 800,- Kč
Zdroj: TZ Dornbracht, Happy Materials, 20.10.2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*