Dornbracht představuje Symetrics

Fotogalerie ke článku (1)

20845.gif

20845.gif
Celá fotogalerie (1)

- architektonicky kompletní koupelnový koncept.

Na mezinárodní výstavě Salone del Mobile v Miláně (16. — 21. dubna 2008) pod názvem „Symetrics Architecture Module Options“ představila firma Dornbracht, výrobce vysoce kvalitních baterií a doplňků do koupelen a kuchyní, modulový systém Symetrics. Jedná se o architektonicky kompletní koupelnový koncept, který díky své přesné struktuře umožňuje design nabízející více prostoru v prostoru samém. 

Myšlenka Symetrics je postavena na základním rastru. Každý z modulů Symetrics vychází ze základní rozměrové jednotky rastru o parametrech 60 Ã? 60 mm, díky čemuž pak mohou být spolu zcela různě kombinovány. Vše funguje se vším — výtoky, ovládací produkty. V důsledku toho je střed zájmu zaměřen spíše na prostor jako celek než jen na jednotlivé designérské produkty.

„Celý souhrnný vzhled koupelny může být zcela obnoven pomocí uspořádání modulů Symetrics,“ podotýká výkonný ředitel Andreas Dornbracht.

Díky Symetrics získává koupelna nové zajímavé pojetí sestavování v prostoru. Vzhledem ke zmenšení na jednu sadu základní plochy zůstává koupelna čistá. Design rastru, který koupelnu dotváří, působí uklidňujícím dojmem už na pohled. Takto jasně definovaný prostor vytváří místo pro individuální design, pro osobní vyjádření sebe sama a vymezuje tím koupelnu jako nový typ obytného prostoru. Rozloha a rytmus tohoto prostoru nás zbavuje povinnosti být rozumný a odvádí naši pozornost od celkového efektu myšlenky bohatého designu. Tak například koupelna Symetrics v pojetí společnosti Dornbracht, „Paimio židle“ od designéra Bauhausu Alvara Alta a ručně tkaný starověký tibetský koberec mohou existovat současně a rozbíjet tím prostou chladnost kovové podlahy. Mohou být průvodcem letmého pohledu a člověka samého přímo ke zdi obrostlé mechem, trávou a břečťanem — působivá rostlinná architektura jako přepychová oáza uvnitř minimalistické stavby, která může být viděna v návrzích nejdůležitějších architektů, jako je Herzog & de Meuron nebo Jean Nouvel.

Navíc k úplné symetrii, tato produktová řada také rozlišuje samu sebe odpovídajícím řešením ovládání vody. xGate podomítkový modul je možné používat jako nástěnné ovládání k umyvadlu nebo ke sprše. Kompletuje se dle potřeby s umyvadlovým vzýtokem nebo hlavovou sprchou. Zcela nová forma ovládacíh modulů kombinuje výhody pákové baterie s příjemným pohodlím. V neposlední řadě je zde možnost využít přímo velikost uživatele jako měřítka pro rozměry modulů.

Díky střízlivému designu mohou být Symetrics použity s různými řadami výrobků společnosti Dornbracht a mohou být doplněny odpovídajícím příslušenstvím pro každou oblast. Výběr z nabízených modulů a doplňků přináší uživateli největší možnou svobodu v plánování stejně jako velké množství režimů při použití. Rastry Symetrics jsou nastaveny tak, aby odpovídaly rozměrům série Balance Modules společnosti Dornbracht. Design produktu pochází od Sieger Design.


Salone del Mobile, Miláno 2008
Symetrics
Produktový koncept a design: Sieger Design
Architektura: Mike Meiré
Foto: Thomas Popinger
Copyright: Dornbracht

Symetrics 001
Nástěnný umyvadlový výtok Symetrics, do země zabudovaný vanový výtok s kompletní sadou ruční sprchy a dvěma ventily s odchylovačem stejně tak jako BigRain, WaterFall, sprchový set s ventilem či bez ventilu, termostatický modul xTool se třemi ventily a mýdelníkem. 

Symetrics 001

 

 

 

 

 

 

 Symetrics 002
Tara Logic — vanový výtok na podlahu se stojánkovými moduly Symetrics, dvěma ventily s přepínačem a sadou ruční sprchy.

Symetrics 002

 

 

 

 

 

Symetrics 003
Nástěnný umyvadlový výtok Symetrics se dvěma ventily a mýdelníkem.

Symetrics 003


 

 

 

 

 
Symetrics 004
WaterFall, sprchová sada s ventilem či bez ventilu, termostatický modul xTool se třemi ventily a mýdelníkem.

Symetrics 004

 

 

 

 

 

 

 

 


Zdroj: TZ Dornbracht, Happy Materials

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*