Dornbracht rozšiřuje produktovou řadu Tara Logic

Nové baterie jsou efektnější.

Na letošním Salone del Mobile v Miláně (16. — 21. dubna 2008) představila firma Dornbracht nová rozšíření produktové řady Tara Logic. Tato rozšíření umožní použít baterie jednotného typu v celé koupelně v řadě různých kombinací. Tara Logic převzala formální tvar jednopákové baterie Tara Classic, ale radikálně bylo změněno její pojetí, takže nové baterie jsou efektnější.

„Když porovnáváte novou Tara Logic s Tara Classic, nejsou na první pohled žádné významné rozdíly patrné,“ vysvětluje jednatel společnosti Andreas Dornbracht. „Díky promyšlené eliminaci rozety působí linie Tara Logic štíhlejším a vyšším dojmem. Tento vertikální prvek můžeme nalézt například v rituální architektuře koupelny Tara Logic, představené v roce 2006.“ 

Princip vertikálních linií je zvláště výrazný u volně stojící vanové baterie. Díky stabilnímu uchycení do podlahy může tato baterie skvěle doplňovat volně stojící vany. V nabídce je i varianta pro montáž na okraj van. Obě tyto verze jsou vybaveny pohodlným směšovacím systémem s vysoce kvalitní kartuší xStream, která umožňuje rychlé plnění vany, a integrovanou hlavovou sprchou a směrovatelným výtokem.

Nový sprchový systém Tara Logic dokonale naplňuje charakter této řady: štíhlé, vysoké, nepřehlédnutelné linie. Vrcholem je pak verze bez ruční sprchy — to je esence purismu, čirá vertikalita. Speciálně pro tuto baterii bylo vyvinuto vestavné, jednobodové uchycení.

Umyvadlová páková nástěnná baterie s jednobodovým uchycením dokazuje, že koncept této série může být použit i v těch nejmenších prostorech. Výtok a směšovač tvoří jedno tělo. Její minimalistické tvary jsou vhodné například pro použití na WC pro hosty. Díky ergonomicky promyšlenému úhlu ovládací páky je práce s touto baterií velmi pohodlná.

Návrhy možného využití Tara Logic jsou zpracovány v katalogu Tara Logic Premium Bathrooms, který obsahuje inspirace ze světa fitness a hi-tech. Koupelna je prezentována jako prostor pro aktivitu nebo soukromá tělocvična. Pomocí vertikálních panelů je celý prostor rozdělen na jednotlivé zóny koupelny. Bylo vytvořeno šest různých zón — Preparation, Facewash, Body Cleansing, Shower, Contrast Bath a Private Gym. Tyto zóny je možné sestavit podobně jako kruhový trénink, mohou tedy být absolvovány v určité sekvenci nebo samostatně.

Tara Logic je kromě nově představených variant vyráběna v různých variantách pro všechny typy použití —na umyvadlo, vanu, sprchu, bidet — a samozřejmě včetně kompletní řady doplňků. Design produktu navrhlo studio Sieger Design. Všechny výrobky jsou dodávány v povrchové úpravě chrom nebo matná platina.

Salone del Mobile, Miláno 2008
TARA.LOGIC
Produktový design: Sieger Design
Foto: Thomas Popinger
Copyright: Dornbracht


Tara Logic 001
Vanová páková baterie do prostoru

Vanová páková baterie do prostoru

 

 

 

 

Tara Logic 002
Vanová páková baterie do prostoru – detail

Vanová páková baterie do prostoru – detail 

 

 

 
Tara Logic 003
Sprchový systém s pákovou baterií s nebo bez ruční sprchy

Sprchový systém s pákovou baterií s nebo bez ruční sprchy

  

 

 Tara Logic 004
Nástěnná páková baterie s jednobodovým uchycením

Nástěnná páková baterie s jednobodovým uchycením 

 

 

 Tara Logic 005
Umyvadlová nástěnná páková baterie s jednobodovým uchycením

Umyvadlová nástěnná páková baterie s jednobodovým uchycením

 

 

 

 

 
Tara Logic 006
Umyvadlová páková baterie 

Umyvadlová páková baterie


Zdroj: TZ Dornbracht, Happy Materials

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*