Dostavba průmyslového areálu firmy Hennlich v Litoměřicích

Dostavba  výzkumného a vývojového centra Hennlich v Litoměřicích, postavená dle  projektu CASUA, získala 2. místo v soutěžní přehlídce „Stavba Ústeckého kraje 2013“. Oceněné stavby byly vyhlášeny 25.2.2015 na Krajském úřadu Ústeckého kraje. Autorkou návrhu dostavby je architektka  Zuzana Hamanová.Jedná se o velkorysé rozšíření firmy Hennlich, jež se zabývá skladováním a distribucí strojírenských součástek a vlastní výrobou určitých specializovaných výrobků. Jak uvedl při slavnostním otevření jednatel firmy Ing. Pavel Šumera, vývoj a výzkum směřuje k produktům z oblasti využívání obnovitelných zdrojů energií, jako jsou např. bioplynové stanice, geotermální kolektory nebo kogenerační jednotky pro „Smart grids“. Navýšení podlažních ploch je 5782 m2, rozvoj umožní vznik až 150 nových pracovních míst. Dostavba zahrnuje novou výrobní a vývojovou halu, administrativní a laboratorní provozy, ale také novou jídelnu – víceúčelový sál nebo firemní školičku, prostory podporující odpovědnou sociální politiku firmy.

Porota uvádí ve svém hodnocení: „Objekt je příkladem velice kvalitního architektonického i konstrukčního návrhu založeného na netradiční kompozici hmot. Promyšlené a funkčně navržené detaily spoluvytváří harmonický celek. Zvolená architektonická koncepce ve stylu „high-tech“ je velice působivá a kvalitně navržené, řemeslně zvládnuté detaily podtrhují celkový dojem poroty, že nejen z pohledu návštěvníků, ale především zaměstnanců, se podařilo investorovi i autorům vytvořit velice přátelské a pozitivní pracovní prostředí.“

Je zajímavé, že původní objekt firmy, postavený dle návrhu a projektu CASUA a stejné autorky (2001, 3488 m2, 112 pracovních míst), získal stejné ocenění před deseti lety na přehlídce Stavba Ústeckého kraje 2004. Firma CASUA dokonce stála i u rekonstrukce pro vůbec první kanceláře Hennlich v Turgeněvově ulici v Litoměřicích v 90. letech. Tehdy firma Hennlich začínala se dvěma zaměstnanci, dnes jich má 200. Je dobré sledovat, jak kvalitně navržené pracovní prostředí podporuje úspěšný firemní růst.

adresa:  Českolipská 1996/9, 412 01 Litoměřice
realizace: 05/2010 – 01/2012
investor: HENNLICH INDUSTRIETECHNIK, spol. s r. o.,
generání projektant: CASUA, spol. s r. o
generální dodavatel: BAK, a. s.
investiční náklady:  120 mil. Kč bez DPH

tisková zpráva
 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*