dPAV: 2.5 Days in Prague

dPAV – Mezinárodní workshop pro vytvoření festivalového pavilonu aneb 2,5 dne v Praze nejen pro architekty
Mezinárodní diskusní platforma a festival reSITE ve spolupráci se soukromou vysokou školou architektury  ARCHIP otevírají registraci na intenzivní, 2 a půl dne trvající mezinárodní workshop na návrh mobilního pavilonu pro festivalové akce. Workshop je určen architektům, umělcům, inženýrům a dalším zájemcům, kteří by chtěli vytvořit podobu pavilonu pro doprovodný program reSITE v příštích letech.
Přihlášky je potřeba odevzdat do 30. května 2013 a to výlučně elektronickou formou. O účastnících workshopu se rozhodne do 3. června.

„Pavilon by měl být ztělesněním základních principů, k nimž se hlásíme: spolupráce, transparentnost, udržitelnost, otevřenost, inovace a mezinárodní rozměr,“ říká zakladatel festivalu, americký krajinář Martin Barry, „Měl by být i opravdovou „značkou“, která pomůže k identifikaci našich snah i v dalších středoevropských městech.“ Jelikož festival sám o sobě si zakládá na široké mezioborové spolupráci i výsledná podoba pavilonu by měla vzniknout jakožto výsledek mezinárodního multioborového workshopu. Tvůrčí dílnu povede věhlasný stavební inženýr a designér Cecil Balmond, bývalý viceprezident známé kanceláře ARUP (dnes vlastní Balmond Studio v Londýně).

Podrobné podmínky pro zájemce lze najít na www.resite.cz/workshop.tisková zpráva


 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*