Drobné změny územního plánu už nebude magistrát projednávat

Fotogalerie ke článku (1)

Praha (zdroj: Wikipedia)

Praha (zdroj: Wikipedia)
Celá fotogalerie (1)

Do doby, než zastupitelstvo schválí nový územní plán, se budou schvalovat pouze celoměstsky významné změny.

Pražský magistrát už nebude projednávat drobnější změny územního plánu. Do doby, než zastupitelstvo schválí nový územní plán, se budou schvalovat pouze celoměstsky významné změny, informoval novináře radní Martin Langmajer (ODS).
"Může to být jistá komplikace a zdržení pro investory, ale práce na novém územním plánu jsou v plném běhu. Chceme je maximálně urychlit, a je proto nezbytné je nekomplikovat tím, že bychom do podkladů stále znovu vstupovali s dílčími úpravami," uvedl.
Návrh radních musí ještě schválit zastupitelstvo. Magistrát předpokládá, že do konce března dostane více než 1000 žádostí o pořízení změn platného územního plánu.
Nové územní plány musí obce podle nového stavebního zákona vypracovat do roku 2012. Magistrát ale předpokládá, že nový území plán metropole bude hotov do roku 2010. Územní plány určují, jakým způsobem mohou být využity jednotlivé parcely.
Stavební vyhláška také uložila magistrátu pořídit do 30 měsíců územně analytické podklady kraje Praha. "Jejich obsahem je zjištění a vyhodnocení stavu a předpokládaného vývoje území i z důvodů ochrany veřejných zájmů," vysvětlil Langmajer. Z hlediska územního plánu jde o novinku. Podklady se zabývají rozborem stavu a vývoje například přírodních podmínek, životního prostředí nebo dopravní infrastruktury. Materiál by také měl určit problémy k řešení v územně plánovací dokumentaci.
Na únorovém zasedání podklady projedná zastupitelstvo. "Pro Prahu, která je současně obcí i krajem, je zpracování územně analytických podkladů do určité míry duplicitní s prací na novém územním plánu města," doplnil Langmajer.

Zdroj: Zpráva ČTK 12.2.2008

Související články: Pražský magistrát vypracuje zásady územního rozvoje

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*