DTZ: Železnice se opět stává důležitým benefitem v logistice

Fotogalerie ke článku (1)

U Továren

U Továren
Celá fotogalerie (1)

Přítomnost železniční vlečky se stala rozhodujícím kritériem při výběru Business Parku U Továren v pražské Hostivaři logistickou společností SETTO spedition a.s. Pronájem 15, ř tisíc metrů čtverečních rekonstruovaných ploch v bývalém komplexu strojírenské společnosti TOS Hostivař pro svého klienta CTY Development zprostředkovala mezinárodní poradenská společnost DTZ. Firma SETTO spedition a.s. bude z Hostivaře zajišťovat distribuci spotřebního zboží firmy Electrolux do celé České republiky.

Přítomnost železniční vlečky se stala rozhodujícím kritériem při výběru Business Parku U Továren v pražské Hostivaři logistickou společností SETTO spedition a.s. Pronájem 15 500 m2 rekonstruovaných ploch v bývalém komplexu strojírenské společnosti TOS Hostivař pro svého klienta CTY Development zprostředkovala mezinárodní poradenská společnost DTZ. Firma SETTO spedition a.s. bude z Hostivaře zajišťovat distribuci spotřebního zboží firmy Electrolux do celé České republiky.
Jak vyplývá ze statistik ministerstva dopravy, naprostá většina zboží a nákladů je v EU převážena po silnicích a dálnicích a železnice je využívána spíše pro hromadnou přepravu sypkých materiálů a objemných či hmotných zásilek.
 
Společnost CTY Development se v rámci svých developerských aktivit zabývá zejména revitalizací bývalých průmyslových areálů. Kromě Business Parku U Továren také zrekonstruovala další pražské průmyslové zóny v Průmyslové ulici a v Modřanech. „Areál U Továren pro SETTO představoval optimální kombinaci prostoru poskytujícího kompletní moderní vybavení skladovacího prostoru včetně bezprašných podlah, vytápění či nakládacích ramp. Zároveň díky svému bývalému využití pro těžké strojírenství nabídl specifičtější technické parametry, jako jsou vyšší nosnost podlah či zmíněná železniční vlečka zavedená přímo do haly. Vlečka nakonec byla rozhodujícím kritériem pro konečné rozhodnutí,“ dodává Martin Šumera.
Tisková zpráva DTZ, 23. 5. 2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*