Dubai Creek Tower

(ČTK) – V Dubaji, kde stojí nejvyšší stavba světa Burdž Chalífa, s úspěchem otestovali základy pro novou věž, která převýší výškovou budovu Burdž Chalífa o 100 metrů. Úspěšným testem základů se uzavřely projekční přípravy stavby Dubai Creek Tower, která vznikne v přístavu.

Geotechnický průzkum pro stavbu, která se má vypínat do výšky 928 metrů, provádí nizozemská firma Fugro, výstavbu zajistí developerská společnost Emaar.

Základy nové věže mají být hluboké přes 70 metrů a stavba by měla být dokončena před zahájením dubajského expa v roce 2020. Monitorování základů, které mají unést budovu, jež bude vystavěna kolem centrálního pilíře ukotveného sítí ocelových lan, trvalo rok.

Firma Emaar kontrakt svěřila společnosti Soletanche Bachy, která sídlí ve Francii. „Je to pravděpodobně jedna z nejobtížnějších staveb, které nyní ve světě vznikají,“ řekl projektový manažer této firmy Vincent Leblois.

Autorem projektu je španělský architekt Santiago Calatrava Valls a inspirací tvaru je podle zástupce firmy Emaar liliový květ a minaret.

Věž bude stát jen několik minut jízdy od dubajského mezinárodního letiště. Několik jejích pater poskytne vyhlídku na přístav i město. V dalších poschodích budou obchody a hotel. Poblíž vznikne vůbec největší nákupní středisko, které postaví rovněž firma Emaar, a také sídliště pro 470.000 lidí, jehož výstavba už začala.

Doplněno Stavbaweb:
Architekt: Santiago Calatrava
Developer: Emaar Properties
Projekt: Santiago Calatrava

Wikipedie: Dubai Creek Tower
Emaar: Dubai Creek Tower 
Související články:

V Dubaji začala výstavba největší věže světa  12.10.2016

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    bude to nádherná stavba. videl jsem i dokument kde jeden z vedoucích projektantů také mj. říkal že nekteré byty v okolních budouvách budou dražší než v samotné veži – kvůli nádherného váhledu na vež samotnou a já mu to veřím

  2. Čtenář Stavbawebu says:

    Přemýšlí někdo nad tím, že je na planetě o 6 miliard lidí víc, než je pro ni snesitelné? Co udělat pro to, aby se toto šílené množství mohlo snižovat, aby se přestalo žvanit o udržitelném růstu výroby i spotřeby, a mluvilo o tom, jak zajistit vzdělání a životní úroveň tam, kde se rodí i 10 dětí jednomu páru? U nejvíce zaostalých lidí, kteří se umí jen množit a pak se všude žádá o podporu dětí na fotkách, které trpí nemocemi a hladem? Z Afriky, jistě. Lidská hloupost dosáhla v této epoše vrcholu. Bude apokalypsa jen proto, že lidstvo je tupé stádo, které stojí na kraji propasti své existence a vůbec na to nedbá. Komu to nedochází? Nebo to bude řešti další masový konflikt, a smrt stovek milionů lidí? Kde, jak? KDO? Nemám vhodná slova, jak toto chování dehonestovat, než sprostá. Nechám si je.

  3. Čtenář Stavbawebu says:

    Nepřipomíná vám to něco? Zmatení jazyků v Babylonu mělo biblickou příčinu, že. Ne? Také to byla vina lidské pýchy. Přesně takový mrakodrap není NIC JINÉHO, než projev nezměrné pýchy bohatých primitivů, kteří znají na světě pouze peníze a jejich moc. Je 97 důvodů proč takové stavby zavrhnout. A možná 3 důvody, proč je stavět. Kdyby někdo měl zájem o přednášku na toto téma, jsem k dispozici. Rozhodně ale věžové domy odmítám, jsou nepřirozené a člověku nepřátelské.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*