DuPont™ Corian®

Fotogalerie ke článku (9)

Design Republic

Design Republic

Design Republic

Design Republic

Design Republic

Design Republic

TM Italia

TM Italia

TM Italia

TM Italia

Arik Levy

Arik Levy

Arik Levy

Arik Levy

Mléčný bar Palladium - Hans Paul architekti

Mléčný bar Palladium - Hans Paul architekti

Mléčný bar Palladium - Hans Paul architekti

Mléčný bar Palladium - Hans Paul architekti
Celá fotogalerie (9)

Originální povrchový materiál.

DuPont™ Corian®  — originální povrchový materiál, exkluzivní produkt firmy DuPont — je díky své dokonalé kombinaci funkčnosti, estetického vzhledu a provedení stále častěji využíván architekty, návrháři i designérskými studii na výrobu nábytku, osvětlení a interiérů v celé šíři spektra, pro restaurace i obchody, zdravotnictví i hotely:

● Corian® lze formovat prakticky do libovolného tvaru zcela podle představ návrháře, ať je to jemně zaoblený, ergonomicky provedený pracovní stůl, složitě vyřezávaný dekorativní sloup nebo šest metrů dlouhý recepční pult.
● Corian® je snadno tvarovatelný a opracovatelný: může být tepelně tvarován nebo opracován stejně jako dřevo. Výsledkem je dosažení bezpočtu dekorativních efektů — hrany mohou být zaobleny, povrch může být gravírován nebo zmatněn pískováním podle složitých vzorů a do povrchu mohou navíc být sublimací vytvořeny rozličné obrazce. Povrch může být obráběn jak pomocí numericky řízených strojů, tak složitě tvarován řízeným tlakem a teplotou.
● Corian® lze spojovat neviditelnými spoji, takže návrháři nejsou omezováni velikostí. I velké struktury vypadají, jako by byly vyrobeny z jednoho kusu materiálu Corian®.
● Nyní je k dispozici více než 100 různých barevných odstínů. Corian® může vyhovět libovolnému barevnému schématu či stylu — počínaje klasickými bílými nebo pastelovými odstíny až po ultramoderní, dramatické, texturované nebo třpytivé barvy. Pokud není požadovaný odstín k dispozici, je možné ho vytvořit na základě požadavků zákazníka.
● Corian® působí dobře sám o sobě, ale může být kombinován s jinými materiály, jako jsou přírodní dřevo, kámen, sklo nebo nerezová ocel.
● Corian® je odolný proti opotřebení a otěru — dokonce hrubému zacházení běžnému v dopravě a obchodním prostředí. Škrábance a zářezy jsou snadno odstranitelné, vážnější poškození lze opravit většinou snadno a jednoduše přímo na místě.
● Corian®, neporézní a bezešvě spojovaný, je velmi hygienický a snadno čistitelný. Jeho hygienické vlastnosti vysoce překonávají jiné konvenční materiály. Byl certifikován mimo jiné německou nezávislou organizací LGA QualiTest GmbH.
● Institut na ochranu životního prostředí GREENGUARD označil povrchový materiál DuPont™ Corian® jako materiál vhodný pro použití v interiérech (GREENUARD Indoor Air Quality Certified®). Tato certifikace zajišťuje, že materiál Corian® vyhovuje striktním emisním kritériím pro kvalitu vzduchu v interiérech. DuPont™ Corian® je také držitelem certifikátu a může přispívat ke kvalitě ovzduší a životního prostředí.

Materiál DuPont™ Corian® se využívá v řadě rezidenčních a komerčních aplikacích, na výrobu interiérových prvků a pro speciální použití, například: 
DESIGN A DEKORACE KUCHYNÍ:
Výběr řešení s využitím materiálu DuPont™ Corian®

* Londýn: kuchyň „Emirates kitchen“ od Design Republic
Ve velkolepé kuchyni „Emirates kitchen“, navržené architekty ze studia Design Republic, byl materiál DuPont™ Corian® použit na vytvoření pracovních ploch, které plynule přecházejí do jemných křivek snídaňového pultu.
Instalace využívá neobvyklé průsvitnosti barvy Ice White, nového odstínu materiálu DuPont™ Corian®. Do spodní strany pultu byl pomocí CNC strojů vyryt květinový vzor, který se po prosvětlení pomocí optických vláken rozzáří, a vzniká úžasný světelný efekt. Stejný vzor je vyleptán i do prosklených skříněk kuchyňské linky.
Pokud jsou světelná vlákna vypnuta, může být květinový vzor pultu v závislosti na dalším osvětlení místnosti zcela neviditelný. V plném prosvícení je vzor jasně zřetelný a vytváří tak zvláštní hru barev a světel, která může navozovat náladu celé místnosti.

Design Republic


* Kuchyň „Black Pepper“ od TM Italia:
Povrchy z materiálu DuPont™ Corian® dekorovány pomocí sublimace.
Italská společnost TM Italia představila Black Pepper, exkluzivní kuchyň vyrobenou z ebenu a materiálu DuPont™ Corian®. DuPont™ Corian® je použit na obložení sloupu, pracovní plochy s integrovaným dřezem, varné plochy a svislé plochy dekorované květinovými vzory, které navrhla architektka Nicoletta Bertolissi.
Dekorace je permanentní a je vytvořena sublimační technologií přímo do povrchu DuPont™ Corian®. Princip této technologie je obdobný s tetováním pokožky.

TM Italia


 

 

 

 

 

 


* Arik Levy navrhl kuchyň pařížského bytu s využitím materiálu DuPont™ Corian® se speciálními dekoracemi

Francouzský designér Arik Levy kreativně využil materiál DuPont™ Corian® na obložení stěn a pracovních ploch s integrovaným dřezem kuchyně jednoho pařížského bytu.
Stěny kuchyně jsou obloženy panely DuPont™ Corian®, které jsou dekorovány sublimační technologií. Princip této technologie je obdobný s tetováním pokožky a umožňuje trvalé zapuštění obrazu do povrchu materiálu.
Obrazy na panelech jsou vytvořeny podle návrhů Arika Levyho.

Arik Levy* Ostrov z materiálu Corian®  v novém obchodním centru v Praze
Mléčný bar — “Shake it!", Palladium

Nová realizace z materiálu Corian® je od konce roku 2007 k vidění v pražském obchodním centru Palladium. Jedná se o barový pult v mléčném baru. Najdeme ho v nejvyšším patře.
Barový pult je zhotoven z bílého průsvitného materiálu Corian® Ice White o tloušťce 12,3 mm (½ palce) se sametově matným povrchem. Jde o zcela nový typ materiálu Corian®, který velmi dobře propouští světlo. Střední část stolu je osazena intarziemi z litého akrylátového skla, které svým tvarem připomínají lístky. Toto sklo má svítivě růžovou barvu a lesklý povrch. Uvnitř těla barového pultu je skrytý světelný zdroj, který rozsvěcuje nápisy „Shake it" ,vyfrézované do materiálu Corian®, a intarzie z litého akrylátového skla. V místech, kde je bar takto vyfrézován, propouští materiál Corian® více světla.
Mléčný bar má kruhový půdorys, který svým tvarem připomíná ostrov. Prostor je vymezen barovým pultem z ohýbaných desek z materiálu Corian®. Tyto desky byly tepelně tvářeny ve vakuovém membránovém lisu. Formy pro lisování byly speciálně vytvořeny pro jednorázové použití v této zakázce.
Návrh pochází z ateliéru Hans — Paul. Firma Hans — Paul architekti vznikla v roce 1994 jako sdružení dvou architektů. V současné době působí v ateliéru pět architektů a dva stavební inženýři. Majitelem firmy je Filip Ziegler. Firma se specializuje na projektování bytových i komerčních staveb, navrhování interiérů aj. Mezi další jejich realizace patří např.: design interiéru Baru 69 v Navrátilově ulici v Praze 1 nebo Escape Cocktail Bar v Dušní ulici, také v Praze 1.
Zpracovatelem celého projektu je karlovarská firma  Dušana Michálka DCH Bohemia trade, s. r. o., DCH Bohemia trade pracuje s materiálem Corian® přes sedm let a patří mezi první zpracovatele materiálu Corian® v České republice. Firma vlastní technologii membránového vakuového lisu a na CNC strojích si vyrábí i vlastní formy k lisování. ¨
Mezi její další projekty patří například recepce v pražském hotelu Pyramida (2000) a barový stůl v Hotelu Jalta v Praze z roku 2004, barová zástavba na letišti Praha-Ruzyně a recepce centrály Zentiva z roku 2005.

Mléčný bar Palladium

 

 

 

 

 


Další realizace:

„Corian® Nouvel Lumières“ - design Jean Nouvel

„Corian® Nouvel Lumières“ - design Jean Nouvel


„Corian® Nouvel Lumières“ - design Jean Nouvel


 

 

 

 

 

 Židle „Oh-void!“ - design Ron Arad

Židle „Oh-void!“ - design Ron Arad


 

 

 

 

 

 „Z. Island by DuPont™ Corian®“ - design Zaha Hadid

Z. Island by DuPont™ Corian®“ - design Zaha Hadid


Z. Island by DuPont™ Corian®“ - design Zaha Hadid


 

 

 

 

 

 „Exercises in Another material: Corian®“ - design Ettore Sottsass

„Exercises in Another material: Corian®“ - design Ettore Sottsass


 

 

 

 

 

 

 „The Land of Lu“ -design Ross Lovegrove

„The Land of Lu“ -design Ross Lovegrove 

 

 

 

 

 

 


lampa „Diode“ - design Marc Newson

lampa „Diode“ - design Marc Newson


lampa „Diode“ - design Marc Newson


lampa „Diode“ - design Marc Newson


lampa „Diode“ - design Marc Newson


lampa „Diode“ - design Marc Newson 

 

 

 

 

 

 Zdroj: TZ Happy Materials

Související články:
Poprvé na světě byla celá fasáda vyrobena z materiálu DuPont™ Corian®
Kancelářské prvky s využitím DuPont™ Corian®
Design Olgoj Chorchoj
Třináct nových barev DuPont™ Corian®

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*