DuPont™ Tyvek®

Fotogalerie ke článku (3)

DuPont™ Tyvek® pomáhá chránit a uchovávat budovy v Yellowstonském parku v USA

DuPont™ Tyvek® pomáhá chránit a uchovávat budovy v Yellowstonském parku v USA

DuPont™ Tyvek® pomáhá chránit a uchovávat budovy v Yellowstonském parku v USA

DuPont™ Tyvek® pomáhá chránit a uchovávat budovy v Yellowstonském parku v USA

DuPont™ Tyvek® pomáhá chránit a uchovávat budovy v Yellowstonském parku v USA

DuPont™ Tyvek® pomáhá chránit a uchovávat budovy v Yellowstonském parku v USA
Celá fotogalerie (3)

pomáhá chránit a uchovávat budovy v Yellowstonském parku v USA.

Řešení dlouhodobých ekologických potřeb a trvalé udržitelnosti staveb v národních parcích

Budova vzdělávacího střediska pro věrné návštěvníky Yellowstonského národního parku (The Old Faithful Visitor Education Center) dostává nový kabát z materiálu DuPont™ Tyvek® (klimatické ochranné systémy). Výrobky firmy DuPont, použité při stavbě této budovy, spolu s jinými produkty použitými v této oblasti pomohou snížit celkovou energetickou náročnost parku, připravit jej na zvýšený počet návštěvníků a zároveň minimalizovat ohrožení přírodních zdrojů.

„Společnost DuPont je hrdá na to, že se může podílet na ochraně jednoho z nejkrásnějších přírodních pokladů v zemi. Tato spolupráce je v souladu s naším závazkem spoluvytvářet dlouhodobě udržitelná řešení staveb na celém světě,“ řekl Thomas F. Schuler, viceprezident a generální ředitel sekce DuPont Building Innovations.

„Je nám potěšením, že můžeme s firmou DuPont spolupracovat, a doufáme, že tato spolupráce bude pokračovat i v příštích letech. DuPont™ Tyvek® se skvěle hodí pro extrémní klimatické podmínky, které panují v Yellowstonu, a bude výborným pomocníkem při dalším snižování energetické náročnosti parku,“ řekl Paul Zambernardi, výkonný ředitel nadace Yellowstone Park Foundation.

Prostřednictvím této neziskové nadace firma DuPont dodává celý sortiment výrobků určených ke kontrole vlhkosti a klimatických vlivů, a tím podporuje snahu Yellowstonu stát se nejekologičtějším národním parkem ve Spojených státech.

Národní park Yellowstone spouští na svém území řadu nových stavebních a rekonstrukčních projektů, včetně obnovy vzdělávacího střediska pro věrné návštěvníky, justiční budovy a nové stanice hlídačů parku.

Klimatické ochranné systémy DuPont™ Tyvek® přispějí ke snížení energetické zátěže potřebné k vytápění a chlazení budov a ochraně konstrukcí před pronikáním vzduchu a vody při současné efektivní kontrole vlhkosti.

Systémy klimatické ochrany DuPont™ Tyvek® v sobě spojují nejlepší dostupné technologie kontroly vzduchu, vody a vlhkosti. Třicet let výzkumu a vývoje ve firmě DuPont sledujících dynamiku stěnových systémů a vlastnosti sekundárních systémů klimatické ochrany ukázalo, že chránit zdi před průnikem vody znamená omezovat růst plísní. Portfolio prodyšných membrán DuPont™ Tyvek® se nedávno rozrostlo o řadu pokovených membrán, které zásadním způsobem zvyšují energetickou úspornost a vnitřní pohodlí budov.


DuPont™ Tyvek® je recyklovatelný netkaný materiál, který obytným a komerčním budovám poskytuje vynikající kombinovanou ochranu, odolnost a prodyšnost. Jednovrstvá prodyšná membrána DuPont™ Tyvek® je robustní, přirozeně paropropustná, ale přitom voděodolná. Odolává UV záření a běžnému opotřebení. Svou spolehlivou ochrannou schopností a bezproblémovou instalací přináší uživateli klid a pohodu. Byla vyvinuta společností DuPont již před 40 lety a od té doby svou přítomností v pláštích budov výrazně ovlivňuje způsob navrhování, projektování a stavění konstrukcí.


Společnost DuPont dodává výrobky a služby založené na aplikaci vědeckých poznatků. Vznikla v roce 1802 a od té doby vytváří za pomoci vědy dlouhodobě udržitelná řešení pro lepší, bezpečnější a zdravější život lidí na celém světě. Ve více než 70 zemích světa nabízí široký sortiment moderních výrobků a služeb v zemědělství, potravinářství, stavebnictví, komunikacích a dopravě.

Úvod do nabídky společnosti DuPont v oblasti architektury, interiérového designu a stavebnictví najdete na www.buildingonscience.dupont.com.

Informace o celém sortimentu výrobků DuPont™ Tyvek® jsou k dispozici na www.construction.tyvek.com

Zdroj: TZ DuPont, Happy Materials, říjen 2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*