E15: Pawlovský zastavil Projekt Sever v Benicích u Uhříněvsi

Nebude zatím ani zahájena výstavba nejznámějšího Pawlowského developerského počinu – komerčního komplexu Copa Centrum v Praze.

 Rozsáhlé developerské projekty podnikatele Sebastiana Pawlowského mají podle deníku E15 problémy. Jeho společnost Projekt Sever zastavila řízení k plánované výstavbě více než 1100 bytů a domků v pražských Benicích u Uhříněvsi. Odložen je i termín zahájení stavby komerčního komplexu Copa Centrum nad stanicí metra Národní třída. Podle Pawlowského nejsou důvodem potíží finanční problémy, píše dnešní E15.

„Oznamovatel záměru požádal 13. února 2009 o ukončení procesů posuzování vlivů na životní prostředí,“ uvádí v dokumentaci pražského magistrátu ředitel odboru ochrany prostředí Jan Winkler. Jaké jsou důvody stažení projektu, se deníku E15 ani po opakovaném dotazování nepodařilo zjistit. „S panem Pawlowským se nelze spojit, možná je v zahraničí,“ řekla mediální zástupkyně dalšího Pawlovského projektu Copa Centrum Karin Cifková.

Obytný soubor Benice měl už v roce 2010 poskytnout nový domov pro zhruba 4000 lidí. Většinu pozemku o rozloze 29 hektarů nyní tvoří pole, část zaujímá bývalý vojenský výcvikový areál. Podle plánů měla polovina rezidencí vzniknout v obytných domech, další část měly tvořit řadové rodinné domy a přes 250 viladomů.

Městská část Praha – Benice měla výhrady k hustotě plánované zástavby, kterou by se současný počet obyvatel zvýšil až na desetinásobek. Spolu s Prahou 22 také upozorňovala nejen na nedostatečnou dopravní infrastrukturu. Praha 22 požadovala, aby investor do svého záměru zahrnul také novou mateřskou školu a spolufinancoval plánovanou výstavbu základní školy v Pitkovicích. Odbor ochrany prostředí pražského magistrátu zase upozornil, že není možné ověřit soulad projektu s územně plánovací dokumentací. Důvodem je podzimní verdikt Nejvyššího správního soudu, který kvůli řadě nejasností zrušil balík změn územního plánu, schválený v červnu pražským zastupitelstvem.

Potíže má i nejznámější Pawlowského developerský počin, výstavba komerčního komplexu Copa Centrum v Praze ve Spálené ulici nad stanicí metra Národní třída. Projekt za čtyři miliardy korun se měl začít stavět v těchto dnech. Realita je ovšem jiná. „Stavební povolení z loňského podzimu zatím nenabylo právní moci, protože se stále řeší několik odvolání,“ vysvětlila Cifková. „Termín zahájení výstavby v tuto chvíli není znám,“ dodala. S projektem nesouhlasí hlavně majitelé okolních nemovitostí. Média v minulých dnech spekulovala o tom, že za odložením termínu mohou být finanční problém Pawlowského. Ten to ale popřel.

Zdroj: Zpráva ČTK 26.2.2009

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*