EK povolila společný podnik Českomoravského betonu a Doprastavu

Spojení firem podle komise nepoškodí trh.

Evropská komise (EK) dnes dala zelenou vytvoření společného podniku slovenské firmy Doprastav a tuzemské společnosti Českomoravský beton. Podle tiskového prohlášení EK byl případ posouzen ve zjednodušeném řízení. Spojení firem podle komise nepoškodí trh.

Historie Doprastavu, který se zaměřuje především na dopravní stavby, sahá do roku 1953. Od roku 2001 je součástí nadnárodní skupiny DDM Group. V současnosti Doprastav staví kromě Slovenska a Česka také v Maďarsku, Polsku a Ázerbájdžánu. Mezi členy DDM Group patří v Česku také tuzemská stavební dvojka Metrostav a společnost Subterra.

Skupina Českomoravský beton sdružuje dvacítku výrobců betonových směsí, potěrů, malt a prefabrikátů. Ve výrobě transportbetonu patří mezi největší výrobce v Česku. Podnik je členem německé cementárenské společnosti HeidelbergCement. Do skupiny v Česku patří ještě Českomoravský cement a Českomoravský štěrk.

Doprastav i Českomoravský beton se v Česku podílí přímo nebo prostřednictvím ovládaných společností na stavbě infrastruktury, dálnic, silnic, železničních koridorů a dalších staveb. V současnosti mezi ně patří například pražský tunelový komplex Blanka nebo tunely Dobrovského v Brně; v minulých letech se firmy účastnily například výstavby tunelu Mrázovka nebo paláce Flóra v Praze.

Zdroj: Zpráva ČTK 9.2.2009

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*