Ekonomické stavby představují program Rostoucí dům

Praha, 11. ledna 2011 – Společnost Ekonomické stavby (ES), přední výrobce zděných rodinných domů v České republice, na Slovensku a v Polsku, představuje domy, které rostou s jejich obyvateli.

„Patnáct let stavíme domy a patnáct let vidíme, jaké odlišné potřeby mají naši mladí bezdětní klienti od klientů s dětmi či rodiči ve své péči.“ Pro každou z životních etap je vhodný jiný typ domu a jeho velikost. „Vymysleli jsme proto dům, který bude žít s našimi klienty. Poroste tak, jak se bude rozrůstat rodina a jak budou růst potřeby rodiny”, řekl k novému programu Rostoucí dům David Mencl, generální ředitel společnosti Ekonomické stavby.

Český klient má svá specifika. Nerad mění místo svého domova. Pokud si klienti najdou pro svůj dům to správné místo, neradi se později stěhují jinam. V místě svého domova si vytvoří sociální vazby a svůj dům a okolí neustále zvelebují. To vše se jim nechce opouštět i přes to, že stávající dům již nevyhovuje potřebám rozrůstající se rodiny. S programem Rostoucí dům nemusí klient měnit místo domova, ale může svůj domov přizpůsobit novým potřebám.

Ekonomické stavby vytipovaly několik domů, které dokážou reagovat na změněné potřeby klientů. Domy jsou od počátku projektované tak, aby umožňovaly snadné zvětšení o další moduly domu. Nejčastější rozměr startovacích domů 3 + 1, které velikostí odpovídají potřebám mladých rodin a příliš nezatěžují velkou hypotékou, se mohou postupně rozrůst až na 6 + 1 s garáží. Zároveň se základním provedením domu ES realizují základový pas pro budoucí rozšíření domu na obě strany. Tento základový pas je jedinou investicí navíc proti běžnému provedení jakéhokoliv jiného domu od ES. Rozrůstání domu je vždy realizováno bez nutnosti přerušit bydlení již v obývané části domu.
 

 

Tisková zpráva

Doplněno stavbawebem:

Myšlenka rostoucího domu zajímá i architekty, kteří navrhují individuální rodinné domy. Tento pochází od Ateliéru Vyšehrad.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*