Element Office

V Olomouci se chystá stavba administrativní budovy Element Office. Autorem architektonické studie je atelier Fandament.Architects ve spolupráci s kanceláří  Arch.Design (doplněno Stavbaweb).


V blízkosti hlavního vlakového nádraží leží areál společnosti Tech Group a.s., ve kterém se v současnosti nachází stanice technické kontroly (STK centrum Olomouc). Společnost Tech Group si nechala u arch. kanceláře Fandament.Architects v roce 2012 zpracovat návrh nové administrativní budovy Element Office.
(ČTK) –
V Olomouci se připravuje stavba další administrativní budovy. Sedmipodlažní objekt Element Office plánuje ostravská firma TGS Service postavit u hlavního nádraží nedaleko výškové budovy Regionálního centra Olomouc. ČTK informaci získala z databáze posuzování vlivu staveb na životní prostředí EIA.

V nové administrativní budově, pro kterou je vyčleněn pozemek mezi stanicí STK a areálem firmy Mapei, mají být kanceláře i prodejní prostory. Budova je projektována s jedním pozemním a sedmi nadzemními podlažími. Kanceláře mají zabrat šest podlaží a projektovaná kancelářská plocha činí bezmála 5000 metrů čtverečních. Součástí projektu je i 145 nových parkovacích míst.

Investor chtěl stavbu administrativní budovy Element Office zahájit už letos a dokončit v roce 2017. Parametry projektu Element Office ale zatím neodpovídají novému územního plánu, který byl schválen na podzim loňského úřadu.

Nabídka administrativních ploch se v Olomouci postupně zvyšuje. Například společnost CPI předloni u hlavního vlakového nádraží zprovoznila nový multifunkční komplex CPI City Center Olomouc, který disponuje celkem 6700 metry čtverečními kancelářských prostor. Nové kanceláře jsou v Olomouci k mání také v komplexu BEA centrum či v opravené budově Salmova paláce v historickém centru Olomouce.

Developerská společnost Hopr Group loni dokončila přestavbu bývalého sila poblíž centra Olomouce na administrativní objekt. Rekonstrukce léta nevyužívaného sila nedaleko železniční stanice Olomouc-město byla zahájena loni na jaře a stála zhruba 45 milionů korun.

V Olomouci se připravuje stavba dalších administrativních komplexů. Dvě šestipodlažní administrativní budovy nazvané Nová Envelopa mají být postaveny poblíž křižovatky ulic Kosmonautů a Wittgensteinova. Investorem je společnost CS Property Private.
vizualizace: http://www.olstavby.cz/projekt/element-office
Fandament.Architects 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*