Envelopa Office Centre

(ČTK) – Přibližně 900 milionů korun investuje developerská společnost Redstone Real Estate do stavby šestipodlažní administrativní budovy v sousedství historického centra Olomouce. V budově Envelopa Office Centre, jejíž stavba už byla zahájena a má být dokončena v roce 2021, bude k dispozici 14.000 metrů čtverečních kancelářských a obchodních prostor. ČTK to sdělil manažer projektu Patrik Loydl.

Redstone Real Estate vlastní podnikatel Richard Morávek, který v této části Olomouce stojí za projektem už postaveného nákupního centra Galerie Šantovka i chystané výškové budovy Šantovka Tower. Na pozemcích dříve dlouhá desetiletí továrna Milo vyráběla mýdla a rostlinné oleje. V roce 2002 podnik Milo skončil v konkurzu a výrobní haly byly zbourány.

„Trvalá poptávka po kvalitních administrativních prostorech nás přivedla k realizaci projektu, který vhodně doplní nabídku na lokálním trhu a umožní tak nejen olomouckým firmám získat reprezentativní kancelářské či obchodní prostory, kterými v této chvíli město Olomouc, ani nejbližší okolí nedisponuje,“ zdůvodnil investici Loydl.

Součástí budovy bude zastřešené centrální atrium, kantýna, kavárna, kolárna a 150 parkovacích míst ve třech suterénech. „Věříme, že nabídka kvalitních prostor a umístění v centru města může do Olomouce přilákat zajímavé nájemce a zaměstnavatele z celé republiky a pomůže dále zviditelnit Olomouc jako vhodné město pro podnikání,“ dodal Loydl. Odhadl, že budova by měla poskytnout zázemí pro více než tisíc pracovníků.

Nabídka administrativních ploch se v Olomouci postupně zvyšuje. Například společnost CPI v roce 2013 u hlavního vlakového nádraží zprovoznila nový multifunkční komplex CPI City Center Olomouc, který disponuje 6700 metry čtverečními kancelářských prostor. Nové kanceláře jsou také v budově Salmova paláce v historickém centru Olomouce.

O dalších pět budov s 15.500 metry čtverečními kancelářských prostor má být do roku 2022 rozšířen BEA campus, který postupně vzniká na pozemcích mezi centrem Olomouce a hlavním nádražím. Ostravská firma TGS Service plánuje u hlavního nádraží postavit sedmipodlažní administrativní budovu Element Office. Kanceláře mají zabrat šest podlaží a projektovaná kancelářská plocha činí bezmála 5000 metrů čtverečních. Součástí je i 145 nových parkovacích míst.

Developerská a investiční společnost Redstone Real Estate se zaměřuje zejména na vlastní developerské projekty a investice do komerčních nemovitostí. Komerční nemovitosti má v Praze, Olomouci i Pardubicích.

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Snad to bude vhodný záměr, ale takových ploch je v městě snad dostatek, i když ne s tímto moderním komfortem, parkováním, klimatizací a ostrahou. Chápu. Také přeji developerovi prozření, pokud jde o Šantovku Tower. Obchodní centrum Šantovka se líbí i nelíbí, ale mně líbí, má smysl. Tower smysl nemá v žádném ohledu, ale na to podnikavci tohoto typu nehledí. Naopak tato Envelopa by smysl přece jen měla, tak jako rozšíření BEA centra. Není každému shůry dáno, takový je už náš svět. Ale proto si lidé nemusí nechat kálet na hlavu, že. Nejsme sochy a developeři jistě nejsou holubi. A čím jsou? Jednou tak, podruhé hůře.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*