Koncertní síň navržená podle matematických principů zlatého řezu a Fibonacciho posloupnosti byla otevřena koncem roku 2010.
Architektonické vlastnosti koncertní síně jsou v úzké harmonii s obecnými principy navrhování a hudební kompozice. Dynamika a rovnováha. Dvě strany téhož světa.
Prvky budovy: kámen a dřevo. Tvrdost a měkkost. Chlad a teplo. Věk myriád a staletí. Trvalost a důvěrnost.
Otevřením koncertní síně se vyplnil dvousetletý sen městské hudební společnosti. Sídlí zde Pannonský filharmonický orchestr. Dosavadní tradiční koncertní život získává příležitost zvát významné hosty a také dávat na program kusy, které nešlo provést v předchozích podmínkách.
Nová budova obsahuje kromě koncertního sálu také velkou zkušebnu, kanceláře filharmonie, konferenční centrum a další prostory nezbytné pro provoz orchestru a zázemí posluchačů.
Architektonická soutěž proběhla na jaře 2007. Vítězem se stal návrh od Építész Stúdió z Budapešti. Povolovací řízení a archeologické vykopávky skončily po dvou letech a v červenci 2009 začaly stavební práce. Zahajovací koncert se konal v prosinci 2010.
Architekti: Építész Stúdió
Místo: Pécs, Hungary
Interiér: László (f) Rádóczy, Zsolt Tolnai – PÉCSÉPTERV
Krajinářský architekt: Sándor Mohácsi, Borbála Gyüre – S73
Akustika: Éva Arató, Anders Christian Gade, András Kotschy
Celková plocha: 11 200 m2
Realizace: 2007-2010
Foto: Tamás Bujnovszky
"Silueta původního mostu zůstala v panoramatu města zachována". Fascinuje mě, že všude kromě Prahy to chápou a dokáží rozlišit, co…
Spokojenost
Mohu jenom doporučit! My jsme stavěli loni a všechno šlo hezky od ruky 😎🔝
Kdysi to nebylo a když si teď předstvím jak ještě moji rodiče opravovali a rekonstruovali dům po jejích rodičích -…
Z magistrátu Ostravy by vám měla přijít pozvánka a můžete na vernisáž v 18h dorazit. Poděkování patří do MAPPA