7. prosince byly oficiálně otevřeny budovy Šachového klubu v Chanty-Mansijsku a obchodní a zábavní centrum Věršina v Surgutu na Sibiři.
Nová budova Šachového klubu s celkovou podlažní plochou 5000 m2 už hostila v září 2010 šachovou olympiádu. Od prosince slouží i veřejnosti. Egeraat na výstavbě úzce spolupracoval s městským úřadem a hlavním městským mecenášem, společností Gazprom. Uhlazenou, ale trochu zborcenou budovu Šachového klubu architekt přirovnává k fyzickému vzhledu šachisty při hře. Zvenku nehybný, ale s velkým vnitřním úsilím o výhru nad soupeřem. Tento kontrast je zdůrazněn „chladným“ zinkovým obkladem fasády a „teplým“, převážně dřevěným interiérem.
Obchodní a zábavní centrum v Surgutu o celkové ploše 37 000 m2 je vybaveno nejmodernější technologií. Nalézají se v něm maloobchodní jednotky, sportovní centrum, taneční centrum, restaurace, bary a noční klub. Osmipatrová budova v nepřetržitém provozu nabízí aktivity lidem v každém věku.











Velmi zajímavé vydání, architektura není jen o stavbách, ale také o tom, jak reaguje na změny společnosti a způsobu života.…
Děkuji za další dávku inspirace ze světa architektury a staveb 👏
no, tak to je fakt skvost
Obzvlášť ten přimontovanej Bauhaus zezadu, to je něco.
Proboha, a co takhle nějaké barvy na chodby? Třeba různě barevné dveře - i pro snadnější orientaci. Tohle je jak…