Češi a Britové se zúčastní rezidenčního projektu v Praze

10 architektonických studií – sedm z Velké Británie a tři z České republiky – vyšli vítězně z mezinárodní soutěže na návrh rodinných domů na okraji Prahy. Soutěže se zúčastnilo 100 kanceláří z Británie, Švédska, Norska, Německa, Nizozemí a Česka.

Duggan Morris Duggan Morris

Duggan Morris, Eldridge Smerin, Coffey Architects, John Pardey, ADR, AI Design, Cigler Marani, Hall McKnight, Haptic, a McGarry-Moon Architects by měli navrhnout různé bydlení v rámci The Oaks Prague – luxusní rezidenční projekt v České republice za 400 mil. Euro. Soutěže organizovala firma Malcolm Reading Consultants.

Eldridge Smerin Eldridge Smerin

Firma Arendon Development Company plánuje postavit na 140 hektarech bývalého loveckého pozemku na jihovýchodě Prahy u obce Popovičky v blízkosti dálnice D1. Má zde být postavena řada různých typů bydlení, včetně řadových domů, městských dvojdomků, bytových domů a individuálních rodinných domů, které společně nabídnou 220 nových rezidenčních jednotek.

Coffey Coffey

Robert Davies, Arendon CEO, uvedl, že návrhy od vybraných architektů se začne prodávat v příštím roce a že by měly být „velmi dobře obchodovatelné“. „Podle výsledků našeho průzkumu se ukazuje, že Češi oceňují dobře vytvořený moderní návrh, jak místní, tak mezinárodní,“ řekl Davies. „Jsme si také vědomi bohaté tradice nových obytných komunit v zemi již od meziválečného období, jaké představuje například Baťova výstavba ve Zlíně. Cítili jsme proto, že zde v Praze je příležitost předvést dobrý rezidenční projekt, a to jak od architektů z České republiky, tak z celé Evropy, a dát tak příležitost mladým architektům.“

Pardey Pardey

Celkový urbanistický plán nové výstavby, jehož součástí jsou i golfový klub, hotel a wellness, uspořádané kolem „centra vesničky“, již dříve vytvořila britská firma Edward Durell Stone Jr and Associates.

ADR AI Design
Cigler Marani Hall McKnight Hall McKnight

Projekt má začít v roce 2015, první obyvatelé by se podle plánu developera měli nastěhovat v roce 2016, celková výstavba má trvat pět let.

Haptic Haptic

Zdroje: archdaily, dezeen, malcolm reading consultants

McGarry Moon McGarry Moon

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*