České Budějovice hledají městského architekta

České Budějovice 28. června (ČTK) – České Budějovice hledají městského architekta pro nově zřizovaný odbor. Zájemci se mohou hlásit až do 19. července. Kandidáty na tuto pozici bude zřejmě posuzovat i známá architektka Eva Jiřičná, která přislíbila účast v hodnotící komisi. Radnice nový odbor zřídila proto, aby dohlížel na koncepčnost a estetiku stavebních aktivit, informoval ČTK primátor Juraj Thoma. Funkce městského architekta dosud na magistrátu neexistovala.

Městský architekt bude zastupovat město a hájit jeho zájmy při všech územních řízeních a vydávat odborná stanoviska k připravovaným záměrům a plánům. Od nového odboru si radnice slibuje, že bude odborně prosazovat zájmy města v oblasti architektury a urbanismu a upozorňovat na necitlivé opravy a rekonstrukce starých budov.

Městský architekt bude v konkrétních případech vyjadřovat vůli a stanoviska města. Poslední slovo při povolování staveb bude mít i nadále stavební úřad. Bude se ale muset vypořádat s připomínkami městského architekta, poznamenala náměstkyně primátora Ivana Popelová.

Nový odbor bude mít čtyři pracovníky. Počet úředníků magistrátu se tím ale nezvýší. O stejný počet lidí se totiž sníží obsazení odboru vnitřních věcí.
 


 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*