Českobudějovická Lannova třída je po čtyřech letech zrenovovaná

Autorem architektonického návrhu ulice je Zdeněk Urbanec.


České Budějovice 3. srpna (ČTK) –
Jedna z nejrušnějších českobudějovických ulic Lannova třída je po zhruba čtyřech letech kompletně zrekonstruovaná. V ulici, která propojuje historické centrum s vlakovým nádražím, jsou nové lavičky, stromy a vodní prvek s pítkem. Obnova pěší třídy byla rozdělena do tří etap a vyšla celkem na 186 milionů korun, na dvě etapy radnice získala evropskou dotaci 48,5 milionu korun. Zástupci radnice dnes Lannovu třídu slavnostně otevřeli.

Primátor Miroslav Tetter řekl, že má z dokončení Lannovy třídy velkou radost, a to kvůli místním obyvatelům a podnikatelům, kterým stavební práce komplikovaly každodenní život. "Lannova třída se stala dobrou vizitkou města," poznamenal primátor. Jeho náměstek František Jelen uvedl, že se město chystá renovovat i navazující prostor před vlakovým nádražím.

Jako první byl v roce 2006 zrekonstruován úsek od ulice Na Sadech po Jeronýmovu. O dva roky později následovala část mezi ulicemi Jeronýmova a Štítného a navazující úsek k Nádražní ulici. Od letošního června se pracovalo na posledním úseku Lannovy třídy, je tam nový povrch ze zámkové dlažby, kamenných desek a holandské dlažby z pálených jílů o celkové výměře 7449 metrů čtverečních. Autorem architektonického návrhu ulice je Zdeněk Urbanec.

Součástí rekonstrukce byla obnova inženýrských sítí, nové veřejné osvětlení nebo mobiliář. V ulici bylo vysazeno více než 300 nových stromů a keřů a zůstaly tam zachovány původní zdravé platany.

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*