Českou Třebovou čekají v příštích letech stamilionové investice

Fotogalerie ke článku (1)

Česká Třebová - Letecký pohled na Staré náměstí a okolí

Česká Třebová - Letecký pohled na Staré náměstí a okolí
Celá fotogalerie (1)

Českou Třebovou čekají v příštích letech stamilionové investice. Chystá autobusový a železniční terminál, hodlá postavit kulturní centrum s knihovnou a muzeem. Na výstavbu má významně přispět Evropská unie, řekli ČTK zástupci města.
Multifunkční terminál si vyžádá asi 345 milionů korun. S jeho výstavbou se počítá v závěru příštího roku, dokončen by měl být zhruba za dva roky, řekl ČTK vedoucí odboru rozvoje města a investic Karel Švercl. U nádraží, které je součástí železničního koridoru, vznikne nové zastřešené autobusové nádraží a podzemní parkoviště s kapacitou 260 míst. Autobusové a železniční nádraží bude mít společný informační systém.
Již řadu let také město hledá řešení, jak přemístit z nevhodných prostor muzeum a knihovnu. Muzeum nemá kde vystavovat sbírkové předměty. Knihovna sídlí v malých prostorách. Městu rovněž chybí koncertní a plesový sál, řekl ČTK předseda kulturní komise Josef Kopecký.
"Muzeum má celorepublikový sbírkový fond esperanta, železnice a velmi rozsáhlý fond betlémů. Určitě má co nabídnout, ovšem o výstavní prostory se dělí s kulturním centrem," řekl Kopecký.
Objekt za 100 milionů korun by měl situaci vyřešit. Švercl předpokládá, že v letech 2009 až 2012 by se městu mohlo podařit kulturní centrum postavit.
Třebová má za sebou v nedávné době investice za více než 150 milionů korun. V prosinci minulého roku otevřeli za 42 milionů korun sjezdovku Peklák. Nedávno se v Třebové po čtyřech letech příprav a výstavby otevřel zimní stadion s kapacitou 1200 míst, který přišel na 115 milionů korun.

Zdroj: Zpráva ČTK, 21.11.2007

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*