Nerezové štěrbinové žlaby MEA TSL 1000 odvodňují plochy před historickou budovou pražského Hlavního nádraží bez estetických kompromisů. Štěrbinový systém a způsob jeho technického řešení nenarušuje původní prostor, takže pomáhá architektům a projektantům vyřešit komplikace s odvodněním památkově chráněných nebo historicky cenných objektů či náměstí.
Plochy u výstupu z nádražní Fantovy kavárny zachytávají částečně dešťovou vodu z přilehlých ploch a z fasády. Štěrbinové nástavce jsou méně nápadné, ale díky sběrnému žlabu umístěného pod nimi, má celý systém dostatečnou kapacitu na pobrání i většího množství vody. Nerezová ocel v kombinaci se žlaby z polymerického betonu zajistí vysokou odolnost i vůči technickým posypovým solím.
Štěrbinové odvodnění MEA je z nerezové nebo pozinkové oceli se světlostí 100-150-200 mm v třídě zatížení A15 – E600. Pro plochy s vyšší zátěží, jako jsou pěší zóny nebo náměstí, se hodí typové systémy s příčnými mikro žebry nahoře, které zamezují propadávání hrubých nečistot do spodního žlabu. Revizní nástavce usnadňují údržbu.
Při návrhu odvodnění není nutné se držet pouze přímých linií. Individuálně je možné vyrobit i atypické, různě zakřivené prvky. Pohledově čisté řešení odvodnění je stylovou cestou, jak zabezpečit objekty i pohyb osob po zpevněných plochách. Současně není třeba dělat ústupky v architektonickém pojetí prostoru.
Více o štěrbinových systémech MEA najdete zde.
podle podkladů společnosti MEA Water Management
O tom trojskle nepochybuji. Na to jsem rozhodnutý na 100%, aspoň v tom mám jasno na začátek. Ale vypadá to…
To tlumení zvuku je tam docela slušné, co tak koukám.
I to byl důvod, proč jsme si na stavbu domu vybrali právě cihly Heluz. Jasně, šlo hlavně o ty technické…
Petr Vybrali jsme ho hlavně kvůli lepší tepelné izolaci – v zimě je u oken znatelně tepleji a v létě…
Je fajn vidět, že společnost HELUZ IZOS nabízí nejen širokou škálu izolačního zasklení, ale také nástroje, které usnadňují výběr —…