Nerezové štěrbinové žlaby MEA TSL 1000 odvodňují plochy před historickou budovou pražského Hlavního nádraží bez estetických kompromisů. Štěrbinový systém a způsob jeho technického řešení nenarušuje původní prostor, takže pomáhá architektům a projektantům vyřešit komplikace s odvodněním památkově chráněných nebo historicky cenných objektů či náměstí.
Plochy u výstupu z nádražní Fantovy kavárny zachytávají částečně dešťovou vodu z přilehlých ploch a z fasády. Štěrbinové nástavce jsou méně nápadné, ale díky sběrnému žlabu umístěného pod nimi, má celý systém dostatečnou kapacitu na pobrání i většího množství vody. Nerezová ocel v kombinaci se žlaby z polymerického betonu zajistí vysokou odolnost i vůči technickým posypovým solím.
Štěrbinové odvodnění MEA je z nerezové nebo pozinkové oceli se světlostí 100-150-200 mm v třídě zatížení A15 – E600. Pro plochy s vyšší zátěží, jako jsou pěší zóny nebo náměstí, se hodí typové systémy s příčnými mikro žebry nahoře, které zamezují propadávání hrubých nečistot do spodního žlabu. Revizní nástavce usnadňují údržbu.
Při návrhu odvodnění není nutné se držet pouze přímých linií. Individuálně je možné vyrobit i atypické, různě zakřivené prvky. Pohledově čisté řešení odvodnění je stylovou cestou, jak zabezpečit objekty i pohyb osob po zpevněných plochách. Současně není třeba dělat ústupky v architektonickém pojetí prostoru.
Více o štěrbinových systémech MEA najdete zde.
podle podkladů společnosti MEA Water Management
U Hostivaře jsem podobný problém nezaznamenala, spíš u Pankráce, ale opraveno, děkuji za upozornění.
Design by neměl být samoúčelný. Bytový architekt by měl vědět, co od dveří chce, Jestli něco skrýt, nebo jestli ukázat…
Krásný byt, ale nemůžu si pomoct, vnucuje se mi představa fronty před jediným WC, kdyby všech 6 lidí, kteří tam…
Tady nebyl problém jen se základy, tady museli určitě prskat i pokrývači.
Ať si říká Ústav pro jazyk český co chce, ale alibisticky připustit, že Florenc je TEN, je stejně hloupé, jako…