Řetězec Barceló otevře za půl roku brněnský hotel Městský dvůr

V zrekonstruovaném paláci o pěti podlažích na Šilingrově náměstí.

Z rekonstruované památky Městský dvůr na Šilingrově náměstí se za půl roku stane jeden z nejluxusnějších hotelů v Brně. Druhý pětihvězdičkový hotel ve městě otevře španělský hotelový řetězce Barceló v červnu příštího roku. Hotel bude mít 119 pokojů včetně dvou prezidentských apartmánů. ČTK to řekl Mohammed Jobran ze španělské firmy Comsa International, která budovu vlastní a opravuje.

Chátrající budovu prodalo město Brno před třemi lety španělské firmě za 32 milionů korun. Nový majitel se zavázal, že do 36 měsíců od získání stavebního povolení budovu zrekonstruuje na čtyř až pětihvězdičkový hotel a investuje do něj minimálně devět milionů eur (252 milionů korun). Jenom stavební úpravy na více než 150 let staré budově si ale podle mediálního zástupce firmy Davida Fridricha vyžádaly investici 11 milionů eur (308 milionů korun), zařízení hotelu bude stát další tři miliony eur (84 milionů korun).

Pokoje hotelu budou zařízeny v tradičním stylu, interiérům vládnou tmavší barvy v kombinaci se dřevem a kovem. „Nábytek pochází ze Španělska, tapety na stěnách pokojů z Nizozemska, okrasné prvky pak z Blízkého východu. Ne všechny pokoje budou stejné, museli jsme respektovat původní rozvržení půdorysu a stěn,“ řekl dnes na prohlídce hotelu novinářům návrhář interiérů španělský návrhář Paco Entrena.

Rozsáhlý palác o pěti podlažích město již dříve neúspěšně nabízelo jako sídlo Nejvyššímu správnímu soudu či antimonopolnímu úřadu. Město se nakonec kvůli havarijnímu stavu budovy a chybějícím penězům na její opravu rozhodlo nemovitost prodat soukromému investorovi.

V domě dříve sídlilo městské muzeum a postupně jej vyklidili jeho dočasní uživatelé. Bývalá stomatologická klinika fakultní nemocnice našla nové sídlo v bohunickém nemocničním areálu. Prostory služebny v rohu budovy opustila rovněž městská policie a jako poslední se do části budovy základní školy na Mendlově náměstí přesunul stavební úřad městské části Brno-střed.

Pětihvězdičkový hotel je v Brně nyní pouze jeden, v sousedství areálu výstaviště jej provozuje řetězec Holiday Inn. Další čtyř až pětihvězdičkové hotely by měly v Brně v příštích několika letech vzniknout na Masarykově ulici u hlavního železničního nádraží a v bývalé univerzitní budově na Zelném trhu.

Hotelový řetězec Barceló patří mezi 25 největších provozovatelů hotelů na světě. V současné době provozuje 185 hotelů se 45.000 pokoji v 16 zemích světa. Od roku 1993 působí také v Česku, postavil zde vůbec svůj první hotel ve střední Evropě. Příští rok hodlá kromě hotelu Městský dvůr v Brně otevřít také hotel s poloviční kapacitou v Praze.

Zdroj: Zpráva ČTK 27.11.2008

Doplněno Stavabweb:
Fotografie z rekonstrukce naleznete
zde.
A jak bude hotel vypadat se podívejte zde.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*