Expati s Adamem Gebrianem: Dana Čupková

KDY: v pondělí 27. ledna 2020, 19:00 hod
KDE: CAMP – Centrum architektury a městského plánování, Vyšehradská 51, Praha 2

Architektka Dana Čupková zavítá do Prahy, aby se podělila o své bohaté zkušenosti ze zahraničí  
V pondělí 27. ledna přijede do Prahy architektka a pedagožka Dana Čupková z pittsburghské Carnegie Mellon University. O své zkušenosti z praxe i z výuky se podělí v rámci debatní série Expati, která za svůj vznik vděčí známému propagátorovi architektury Adamu Gebrianovi. Centrum architektury a městského plánování (CAMP) přednášku připravilo ve spolupráci s vysokou školou architektury ARCHIP a Vysokou školou umělecko průmyslovou. Danu Čupkovou CAMP přivítá v pondělí  27. ledna v 19 hodin.
 
Během přednášky Dana představí svoji dlouholetou práci v zahraniční a seznámí publikum s architektonickým studiem EPIPHYTE Lab, které založila v roce 2009 během svého akademického působení na Cornell University. Mimo jiné Dana uvede  i přístup své kanceláře k různorodým menším projektům, do kterých pravidelně zapojuje také své studenty.

“Jsme rádi, že právě Dana je další z architektek, která se v Praze představí. Myslím si, že tak, jak ona propojuje výuku a praxi je v našem prostředí stále nepoužívaný model. I když zde v minulosti již úspěšně praktikován byl – například v Gočárově ateliéru na pražské AVU“
uvádí Regina Loukotová, rektorka ARCHIPu.

Čupková, která studovala architekturu v Bratislavě, Vídni i na UCLA v Kalifornii, se dle vlastních slov těžko váže k jednomu místu. Pracovala například u Smith-Miller + Hawkinson Architects, RUR (Reiser Umemoto Reiser) Architecture v New Yorku nebo TR Hamzah & Yeang v Malajsii, 7 let působila na Cornell Univeristy, a v současnosti je také docentkou na Carnegie Mellonově univerzitě architektury v Pittsburghu. Do Česka se vrací pravidelně a má zde navázanou dlouhodobou spolupráci jak se školou architektury ARCHIP, tak s Vysokou školou uměleckoprůmyslovou, konkrétně s ateliérem Imra Vaška a Shoty Tsikolyi.

Přednáška Dany Čupkové spadá pod sérii debat s moderovaných známým popularizátorem architektury a bývalým učitelem ARCHIPu Adamem Gebrianem. Ten si k nim vždy zve známé české architekty a architektky, kteří za sebou mají zajímavou profesní stopu v zahraničí. Lístky na debatu jsou zdarma a dostupné na stránkách CAMPu nebo v prodejní síti GoOut.
tisková zpráva ARCHIP

Událost na Facebooku

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*