Návrh
nové expozice Městského muzea v Zábřehu vychází z myšlenky představení
zábřežského rodáka Jana Welzla jako osoby vrstevnaté: životní příběh
cestovatele zasazený do širšího kontextu jak historického, tak
společensko-kulturního.
Expozice je založena na interpretaci osoby Jana Welzla v různých životních
etapách. Vytvořením šesti stěžejních témat Welzlova života se návštěvník
seznamuje s polárníkovým příběhem. Záměrem expozice je nechat návštěvníka
pomyslně vstoupit do vlastního světa této svérázné postavy.
Novou expozici jsme umístili do podkrovního prostoru budovy. Půda, jakožto
místo tajemné a skryté, zde představuje analogii vzrušujícího a neznámého světa
dalekého severu. Tento svět je dán do záměrného kontrastu s důvěrně známým a
bezpečným světem střední Evropy, který najdeme v prostředí výstavních sálů
piana nobile měšťanského domu. Vznikl tak prostor, který kapacitu muzea
rozšiřuje a nezasahuje do stávajících expozičních celků.
Autorská
zpráva
Investor:
Vlastivědné muzeum v Šumperku, Město Zábřeh
Autoři: Martin Rusina, Martin Frei, Milada Vorzová
Grafika: Colmo
Výtvarné řešení expozičních prvků (perpetuum mobile, diorama, poník): Tereza
Brussmannová
























no, tak to je fakt skvost
Obzvlášť ten přimontovanej Bauhaus zezadu, to je něco.
Proboha, a co takhle nějaké barvy na chodby? Třeba různě barevné dveře - i pro snadnější orientaci. Tohle je jak…
Pokud se na plochách bude používat posypová sůl, tak si rostliny opravdu pochutnají…
Podcast je podle mě skvělý formát pro předávání zkušeností ze stavebnictví. Pokud se v něm budou objevovat nejen odborníci, ale…