Fotogalerie ke článku (2)
pozvánka
pozvánka
Putovní výstava uspořádaná na základě fotografického materiálu a recenzí současné architektury, které vybrala a utřídila instituce Cité de l'architecture et du patrimoine (Středisko architektury a národního dědictví) a Francouzský ústav architektury.
30. srpna - 26. října 2008
Místo: Slezská galerie, Slezská Ostrava
Vernisáž mezinárodní putovní výstavy Extra-muros: okouzlení architekturou :
10.9.2008 17 hod
Výstava „Extra-muros, okouzlení architekturou“ byla od počátku koncipována a uspořádána na základě fotografického materiálu a recenzí současné architektury, které vybrala a utřídila instituce Cité de l´architecture et du patrimoine (Středisko architektury a národního dědictví) a Francouzský ústav architektury. Tato výstava byla zvlášť přizpůsobena tomu, že bude uváděna v zahraničí, a je zaměřena na architektonické realizace, které odpovídají aktuální situaci z hlediska města, území i podmínek zadání a které nacházejí odezvu v celém světě.
Po stanovení kritického množství vypovídá čtyřicet vedle sebe vystavených projektů o tom, že „dobrá“ architektura není takovou vzácností, jak by se mohlo zdát, a že pokud není na očích, je to nejspíš proto, že není tam, kde bychom ji očekávali, neboť je prostší, skromnější nebo zkrátka méně zahleděná sama do sebe, než bychom si představovali.
Kritické množství - slovo kurátorů výstavy
(Patrice GOULET, kritik architektury
Brigitte BORSDORFOVÁ, ředitelka Francouzského institutu v Düsseldorfu)
Zdroj: Zpráva ČTK 4.9.2008,
doplněno Stavbaweb - zdroj: Slezská galerie











Pánové, děláte mi radost. Světlíky, jako na Vinohradech a split level v garážích, jako pod Dostavbou národního divadla. Děkuji
Tak do toho rozhodně jděte. Určitě nebudete litovat ;)
Dost uvažujeme o tom smaltovaném skle.
Jde o tiskovou zprávu T-mobile. Kasá se tedy ten, kdo si zasmluvnil jméno arény a kdo má průraznější PR. :-)…
Snad jsem to někde prehledl, aneb kdy dospějeme k tomu, ze se ocení a zmíní i ten, kdo stoji za…