Řezání sádrokartonu 2x rychleji s novým nástrojem Blade Runner

Fotogalerie ke článku (2)

Blade Runner

Blade Runner

Blade Runner

Blade Runner
Celá fotogalerie (2)

Společnost Rigips, s.r.o., přináší na trh nový, rychlý a bezpečný nástroj na řezání sádrokartonu pod názvem Blade Runner /blejd ranr/.

Tento nástroj řeže sádrokartonové desky dvakrát rychleji než běžným způsobem. Spolehlivě s ním lze uříznout rovné díly, oblouky i vnitřní výřezy.

Nástroj Blade Runner je vyroben tak, že řeže obě strany sádrokartonové desky současně, tedy v jednom pracovním kroku. Montážník přejede nástrojem po sádrokartonu pouze jedním tahem a pak už rovnou odlomí požadovaný díl desky. Dosud musel pracovník odlamovacím nožem naříznout nejprve jednu a potom i druhou stranu desky.
U oblouků a vnitřních výřezů lze jedním řezem, bez přerušování, docílit dokonale hladké hrany.

Dva ostré řezáky jsou schovány v plastových krytech, které jsou ergonomicky tvarované. Silný magnet zajišťuje přídržnost obou dílů nástroje. Koncepce speciálního nože Blade Runner dbá na bezpečnost práce a nehrozí s ním tedy pořezání rukou.
Blade Runner je zdatný pomocník každého sádrokartonáře na několik desítek let. Náhradní řezací kolečka jsou snadno vyměnitelným dílem nástroje. Jednou sadou řezáků lze zpracovat až 1100 m sádrokartonových desek.
Blade Runner pomáhá výrazně zrychlit a zefektivnit práci při montáži sádrokartonu na stavbě.
Video s ukázkou použití nože Blade Runner najdete na www.rigips.cz

Zdroj: TZ RIGIPS, 28.1.2009 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*