FABRE/deMARIEN architectes: Velká černá krabice

Další konverze garáže na rodinný dům od kanceláře FABRE/deMARIEN architectes (Julie Fabre, Matthieu de Marien), tentokrát v Bordeaux.

 
Místo:
Rue Conrad Gaussens, Bordeaux, Francie
Autor:
FABRE/deMARIEN architectes
Plocha: 210 m2
Realizace: 2008
Foto: Stéphane Chalmeau


Dům nazvaný "velká černá kostka" je dvoupatrový byt v Bordeaux. Pro dosažení co největšího obytného prostoru na omezeném pozemku ustupuje přízemí od ponechané stávající fasády a vytvoří tak místo pro parkování dvou aut a pro malý dvorek v zadní části domu.

Dům si ponechává skromné vzezření díky původní fasádě garáže, která slouží jako vnější zóna s "uchovanou pamětí" mezi ulicí a obydlím. Dům je z oceli, většinou s černým povrchem, a vytváří tak kontrast k vysokým kamenným zdem v sousedství. Nad zadním dvorkem je dlouhý pás terasy. Díky němu se interiér horního patra propojuje nenásilně s venkem.

Horní obytný prostor je ponechán jako kontinuální prostor. Volně stojící vestavěná jednotka obsahuje koupelnu a kuchyňku a úložné prostory. Dělí místnost na různé funkční části. Strop je obložen panely z galvanizované oceli, díky nim dům působí silně průmyslovým dojmem.
sZadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*