Faktory Office Center

Budovu v areálu bývalé Radlické mlékárny navrhnul ATELIER 8000.

V Praze u smíchovského nádraží vznikly kanceláře za 370 mil. Kč

Praha 9. září (ČTK)
– Developerské firmy Czech Business Explorers a CBE Development dokončily v Praze naproti smíchovskému nádraží výstavbu administrativního centra. Stavební náklady na jeho vybudování činily 370 milionů korun, sdělila dnes ČTK jihlavská stavební firma PSJ, která byla generálním dodavatelem stavby.

  

Budova má devět pater, celkově se v ní nachází přes 14.000 metrů čtverečních plochy. K největším nájemcům budovy patří společnosti JNJ Global Business Services a Group M. Nová sídla otevřou v centru během září.

  

Stavba byla podle stavařů „termínově a koordinačně velmi náročná“. „Vypořádali jsme se s opožděným předáním staveniště, s nesouvislou realizací monolitu a v neposlední řadě jsme zkoordinovali časový postup jednotlivých prací,“ uvedl projektový manažer PSJ Vlasta Jelínek.

  

Na konci druhého čtvrtletí přesáhla podle sdružení poradenských firem Prague Research Forum celková výměra kancelářských ploch v Praze 2,614 milionu metrů čtverečních. Ze 70 procent se nacházejí v nově dokončených budovách, zbytek připadá na zrekonstruované kanceláře.

  

dnv dvd

Doplněno Stavabweb:
Více informací o stavbě naleznete zde.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*