Fermacell účastníkem mezinárodní soutěže učňů ŘEMESLO / SKILL 2012 ve Vysokém Mýtě

Pardubický kraj, město Vysoké Mýto, VOŠ a SŠ stavební Vysoké Mýto a občanské sdružení Erudio CZ organizovali ve dnech 17. – 21. září 2012 již 2. ročník mezinárodní soutěže učňů ŘEMESLO / SKILL 2012. Projektu se aktivně zúčastnila i společnost Fermacell, která patřila mezi partnery této učňovské soutěže.


Soutěž byla organizována ve spolupráci se Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR, Cechem suché výstavby, Cechem malířů a lakýrníků ČR, Hospodářskou komorou a sponzory. 58 soutěžících z 19 škol Pardubického kraje a z celé ČR, Slovenska, Polska, Maďarska a Německa soutěžilo v pěti oborech: Zedník, Zednické práce, Montér suchých staveb, Instalatér a Malíř/Malířské práce. Kromě samotných učňovských klání se ve středu 19. září 2012 na radnici Městského úřadu ve Vysokém Mýtě uskutečnilo diskusní fórum, věnované spolupráci škol a podnikatelských subjektů v ČR a v zahraničí.

Za společnost Fermacell se projektu zúčastnil aplikační technik David Švábenský: „Soutěž byla velmi dobře zorganizována, učni mohli předvádět svoji šikovnost na frekventovaném a prestižním místě – přímo v centru Vysokého Mýta na náměstí Přemysla Otakara II. Soutěžní týmy realizovaly od pondělí do pátku postupně celou stavbu, od zděných příček, zateplení fasády, přes montážní stěnu, akustickou předstěnu, podlahu FERMACELL až po instalatérské práce. Vše probíhalo jako na reálné stavbě.“

V kategorii montér suchých staveb soutěžilo 7 dvoučlenných týmů. Soutěžní úkol, který týmy dostaly, zněl: realizovat suchou podlahu ve skladbě podlahový prvek 2E11 (2x sádrovláknitá deska FERMACELL tloušťky 10mm) na vyrovnávacím podsypu FERMACELL, srovnaném pomocí stahovacích latí FERMACELL. Zadání nejlépe zvládla dvojice Tomáš Hloch a Marek Vrbický z Integrované SŠ Moravská Třebová, na 2. místě skončil Ondřej Mádl a Karel Závodný ze SŠ technická v Mostě, třetí místo získali Michal Sklenář a Bakhytzhan Bakkozhoev ze SŠ technická, Zelený pruh, Praha 4. Vítězné týmy získaly poukázky na sítě prodejen sportovního vybavení A3 v hodnotě 2×2000 Kč pro vítěze, 2×1000 Kč pro stříbrnou a 2×500 Kč pro bronzovou dvojici.

„Jsme rádi, že Cech suché výstavby tento projekt podpořil. V současné době, kdy je na trhu práce nedostatek kvalitních řemeslníků, považujeme za důležité propagovat učňovské školství a řemesla. Přihlížející žáci základních škol mohli vidět, že dnešní řemeslo je tvůrčí práce s moderními materiály. Organizátoři, partneři i soutěžící zaslouží uznání a rozhodně budeme v této tradici pokračovat“, řekl k projektu ing. Petr Chovanec, předseda představenstva Cechu suché výstavby ČR.
tisková zpráva 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*