FOR PASIV

Že o pasivní zděné domy i dřevostavby, resp. o všechny varianty úsporného bydlení, zájem Čechů významně sílí, ukázal již FOR PASIV v únoru 2019. Během tří dnů jej v PVA EXPO PRAHA navštívilo více než 25 tisíc lidí. „Osmý ročník této akce, který se koná 6. až 8. února 2020, přinese ještě komplexnější informace, více vystavovatelů, poradenské služby, a kromě tradičního souběhu s veletrhem FOR WOOD nabídne i souběh nový s veletrhem FOR THERM,“ říká ředitel obchodního týmu Matěj Chvojka.

Tematickými pilíři v únoru budou novinky a trendy úsporných staveb, ale také dostupné dotace pro bydlení a s novým rokem přicházející nová legislativa. Ta zpřísňuje některé požadavky na energetickou náročnost budov, kdy s platností od 1. ledna 2020 bude možné stavět jen budovy s téměř nulovou spotřebou energie. To znamená dbát na řádné zateplení a uzpůsobit vytápění domu tak, aby byly využívány zdroje šetrné k přírodě. 

„Rok 2020 je pro úsporné stavby významným milníkem. S jeho příchodem se rozšířily domněnky tvrdící, že stavět se budou jen pasivní domy, větrání pomocí rekuperace se stane povinností a stavby se zdraží o desítky procent. Takové drama nás ale nečeká a panika kolující v médiích jen vytváří u investorů nepříjemný pocit nedosažitelného snu. Na veletrhu FOR PASIV proto zájemcům rádi vysvětlíme, co novela zákona reálně znamená, a ukážeme skutečnost,“ říká manažerka veletrhu Kateřina Maštalířová.

Na co všechno lze získat peníze
Přímo na FOR PASIV bude instalována expozice Státního fondu životního prostředí ČR, který uděluje zmiňované dotace – to jsou například kotlíkové, Dešťovka nebo Nová zelená úsporám, která je navíc generálním partnerem veletrhu. Pro návštěvníky budou připraveni nejen odborníci zodpovídající dotazy, ale také série přednášek, kterých je možné se zúčastnit v rámci vstupenky na veletrh. Jaké peníze jsou k dispozici, jak je čerpat a uplatnit? Právě to se návštěvníci veletrhu dozví. Po celou dobu konání veletrhu budou přítomni profesionálové napříč obory v bezplatném poradenském centru, které organizátoři veletrhu FOR PASIV připravují společně s Centrem pasivního domu. 

Na FOR PASIV se představí přední výrobci a prodejci z oboru stavebních materiálů, technologie, projektů, realizací a financování. Vzhledem k unikátnímu souběhu s akcí FOR WOOD a nově i s FOR THERM budou k dispozici i novinky, trendy a technologie dřevostaveb, výrobků ze dřeva a také systémy vytápění formou krbů, kamen a kotlů s různými variantami paliva.

http://forpasiv.czVstupenky lze do 5. února koupit s 50% slevou

podle podkladů pořadatele
Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*