Fotograf Festival hledá mladé umělce do projektu o gentrifikaci Libně

Fotograf Festival bude v roce 2021 společně s libeňskou galerií SVĚTOVA 1 umělecky i vědecky zkoumat rapidně gentrifikující se oblast Libně. Vyhlašuje proto výběrové řízení na výstavní projekty zabývající se touto tématikou. Zájemci ve věku do 30 let se mohou přihlásit do 14. února 2021 přes facebookovou událost FF x S1: OPEN CALL, kterou naleznou na profilech Fotograf Festivalu i SVĚTOVA 1. Několikaměsíční projekt pak potrvá od března až do září, kdy vyvrcholí finální výstavou ve SVĚTOVA 1 jako součást programu Fotograf Festivalu 2021.

„Cílem tohoto projektu je užití ‚organického‘ myšlení a následná aplikace výzkumu v diskusi o vztahu města, městské výstavby a plánování, ekosystému a klimatu,“ popisuje spolupráci Lukáš Likavčan, kurátor projektu.

Projekt se na město dívá jako na živý organismus. Sleduje jeho evoluci, růst a stopy, které po sobě při tom zanechává. Vybraní participanti budou během několika měsíců spolupracovat s různými subjekty, které aktivně formují podobu Libně. Společně s nimi vypracují umělecké i vědecké výstupy, jejichž úkolem bude analyzovat masivní gentrifikaci, která v Libni aktuálně probíhá.

Této analýze při tom poslouží dvě přírodovědné metafory. Ta první – pohled na město jako na geologický útvar – odkryje usazené vrstvy různých architektonických či politických vizí minulosti, zatímco druhá perspektiva města jako ekosystému odhalí, jaké symbiózy apredátorské vztahy ve čtvrti vznikají. Projekt hledá 6 participantů z různých uměleckých i neuměleckých a vědeckých oborů ve věku do 30 let. Veškeré informace o projektu ainstrukce, jak se zapojit, jsou obsaženy ve facebookové události FF x S1: OPEN CALL a nastránkách festivalu www.fotografestival.cz.

Trvání open callu: 14. ledna 2021 – 14. února 2021
Trvání projektu: březen 2021 – září 2021; v září zakončeno finální výstavou v galerii SVĚTOVA1 v rámci Fotograf Festivalu

podle podkladů pořadatele

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*