Františkovy Lázně chtějí postavit dva nové parkové pavilony

Fotogalerie ke článku (1)

Františkovy Lázně

Františkovy Lázně
Celá fotogalerie (1)

Jeden z pavilonů má být obchodní a druhý taneční.

Dva nové parkové pavilony chce postavit radnice ve Františkových Lázních. Stát mají západně od areálu Miláno za letním kinem. Město už zadalo zpracování projektu, řekl dnes ČTK starosta Františkových Lázní Ivo Mlátilík.

Jeden z pavilonů má být obchodní a druhý taneční. "Ve městě chybí nebytové prostory a přitom je o ně stále zájem. Po dokončení pak prostory v pavilonu pronajmeme," uvedl Mlátilík. Projekt pavilonů pro město vytvoří na základě výběrového řízení chebský architekt Luděk Vystyd.

Stavba pavilonů je ale jedním z mnoha projektů, které Františkovy Lázně chystají. Krajský úřad začal posuzovat z pohledu vlivu na životní prostředí projekt koupaliště Jadran. "V rámci revitalizace objektu bude provedena oprava stávající nádrže s biologickým čistěním, rekonstrukce komunikace před areálem, zřízení parkoviště pro 40 osobních aut, rekonstrukce stávající infrastruktury a stavba budovy pro zázemí," uvedla mluvčí krajského úřadu Anrea Bocková. Stavba by měla být zahájena v květnu 2008 a ukončena v květnu 2010.

Rekonstrukcí a oživením má projít i areál bývalého kempu Amerika, připravuje se stavba 20 startovacích bytů či sportovní haly.

"Dohromady jde o projekty za asi 200 milionů korun. Sto milionů z toho už máme připraveno. Která z investic se začne realizovat jako první, bude záležet jen na tom, kdy budeme mít stavební povolení," uvedl Mlátilík.

Velkou část z peněz na investice získalo město prodejem nepotřebného majetku. Kritizovala to ale opozice v zastupitelstvu, zejména ODS, která do minulých voleb řídila radnici. Na protest proti vedení města všichni členové ODS ze zastupitelstva vystoupili.
Zdroj: Zpráva ČTK 29.2.2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*