Frýdek-Místek má nový územní plán, začne platit od Nového roku

Projektantem nového územního plánu je Urbanistické středisko Ostrava.

Frýdek-Místek má nový územní plán, který v šedesítitisícovém městě začne platit od začátku příštího roku. Jeho vydáním město reaguje na nový stavební zákon a poměrně velké množství žádostí o změnu územního plánu na konkrétních pozemcích, sdělila  ČTK mluvčí magistrátu Jana Matějíková. Strategický dokument, který určuje například to, kde mohou vyrůst bytové domy či průmyslové podniky, vydalo frýdecko-místecké zastupitelstvo minulý týden. Hlasovalo pro něj 33 z 37 přítomných zastupitelů.

Návrh nového územního plánu se podle Matějíkové soustředil především na nové plochy pro obytnou výstavbu, rozvoj výroby a občanského vybavení, dále na návrh ploch pro rozvoj sportovních a tělovýchovných zařízení. Zaměřil se i na na odstranění dopravních závad na komunikační síti a doplnění komunikací v nových lokalitách.

V novém územního plánu přibyly další plochy pro rozvoj obytné zástavby, určené pro rodinnou a bytovou výstavbu. „Město Frýdek-Místek tak má k dispozici dostatek rozvojových ploch pro bydlení, vyváženě rozmístěných nejen v samotných částech Frýdku a Místku, ale také v jeho okrajových částech, jako jsou Lískovec, Lysůvky, Zelinkovice, Chlebovice, Skalice a Panské Nové Dvory,“ uvedla Zuzana Břachová z odboru územního rozvoje a stavebního řádu.

Podle ní přibyly rovněž plochy pro výrobu a výrobní aktivity, a to hlavně v území mezi Chlebovicemi a Zelinkovicemi a v lokalitě na výjezdu z Místku. Naopak s využitím lokality na ulici Družstevní, která byla v původním územním plánu učena pro průmyslovou výrobu a výrobní služby, se vzhledem ke špatné dopravní obslužnosti počítá pro bydlení v rodinných domech.

Opoziční zastupitel Miroslav Přádka (KDU-ČSL) se zajímal, jakým způsobem nový územní plán podporuje propojení obou městských částí Frýdku-Místku. Podle Heleny Salvetové z Urbanistického střediska Ostrava, která je projektantem nového územního plánu, je spojovacím prvkem lokalita Na Poříčí. Tam už vyrostlo například nové autobusové nádraží, nová budova úřadu práce nebo finančního úřadu.

Nový územní plán Frýdku-Místku nabude účinnosti dne 1. ledna 2009. Do územního plánu lze nahlédnout na oddělení územního rozvoje odboru územního rozvoje a stavebního řádu Magistrátu města Frýdku-Místku nebo také na internetových stránkách města Frýdku-Místku www.frydekmistek.cz 

Zdroj: Zpráva ČTK 15.12.2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*