Galerie Jaroslava Fragnera

Program na květen – červen

Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské nám. 5a, Praha 1
otevřeno út — ne 10:00 — 18:00 hodin
www.gjf.cz

MADE IN IG
19/3 — 3/5
Výstava připravená u příležitosti ukončení pedagogické činnosti výrazné osobnosti architektury na slovenské scéně doc. Ivana Gürtlera na FA STU v Bratislavě. Neucelenější přehlídka mladých slovenských architektů.


MIROSLAV BAŠE
7/5 — 22/5
Výstava doprovázející udělení Pocty ČKA 2008 in memoriam prof. M. Bašemu. Představení témat Územní prognózy a urbanistické studie Pražské památkové rezervace, suburbie a aktivity spojené s venkovem.


HORROR VACUI

28/5 — 21/6
Rozvoj měst v Nizozemí z prizmatu NAI. Přestavby, novostavby, konverze. Připravil Hans Ibelings, šéfredaktor časopisu A10.

Doplněno Stavbaweb:
HORROR VACUI: URBAN IMPLOSIONS 
/ RŮST MĚST SMĚREM DOVNITŘ
Holandské urbanistické imploze

Putovní výstava NAi (Nizozemský institut architektury) představuje ve svém projektu pohled osmnácti současných předních holandských architektonických kanceláří na problematiku zahušťování měst a zástavby starších urbánních celků. Mezi prezentovanými ukázkami jsou řešení z měst Amsterdam, Arnhem, Eindhoven, Eschede, Groningen, Lelystad, Maastricht, Rotterdam, Tilburg, Utrecht a Zaanstad, v nichž budou představeny projekty od obytných, společenských a kancelářských objektů až po universitní kampusy — a to jak na periferiích, tak i v původních centrech městských aglomerací. Příklady ukazují možnosti, jak při nedostatku stavebního místa opětovně využívat a nově organizovat starší urbánní celky. 

Výstavu můžete navštívit od 21. dubna do 21. kvěna  2009 v GALERII ARCHITEKTURY v Brně.
Adresa: CENTRUM ARCHITEKTURY, Starobrněnská 16/18, 602 00 BRNO .
(zdroj: www.ga-brno.cz)


DAM

25/6 — 30/8
Přední české architektonické studio s mezinárodní praxí. Výstava se koná u příležitosti dvacetiletého výročí založení kanceláře, součástí bude výpravná publikace.


Zdroj: TZ GJF 24.4.2009

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*