GALERIE JAROSLAVA FRAGNERA

AED ANEB INŽENÝŘI V GALERII – 15.9. – 29.9.2010
HAMBURK V PRAZE – 16.10. – 4.11.2010


AED ANEB INŽENÝŘI V GALERII,
výstava realizací projektů za dvacet let činnosti jedné z našich nejvýznamnějších projekčních a inženýrských kanceláří, spolupracující s předními českými i zahraničními architekty.
Od 15.9. do 29.9.2010Poprvé v historii bude nejprestižnější česká galerie architektury hostit výstavu nikoli některého z věhlasných ateliérů, prostor dostává prezentace činnosti kvalitní domácí inženýrské kanceláře. Cílem expozice, kterou pro AED připravila agentura postArch, je prezentovat přínos této profese pro všechny strany zúčastněné v procesu navrhování a realizace staveb. Výstava potrvá od 15. do 29. září 2010.
Akciová společnost AED project patří mezi nejvýznamnější projekční a inženýrské kanceláře v České republice. Za 17 let působení získala díky spolupráci s předními architektonickými ateliéry, developery a dodavatelskými společnostmi, jedinečné zkušenosti a reference.
Oba společníci AED project, a.s., ing. Zbyněk Ransdorf a ing. Aleš Marek, se potkali již v roce 1983 na Fakultě pozemních staveb ČVUT v Praze. Po ukončení studia se opět sešli v Pragoprojektu v ateliéru pozemních staveb vedeném prof. akad. arch. Petrem Keilem.
Po změně společenského systému začali spolu projektovat samostatně. Od roku 1991 jako sdružení, v roce 1994 založili společnost s ručením omezeným, kterou v roce 2002 transformovali na akciovou společnost. V současnosti jsou společníci ing. Ransdorf a ing. Marek jedinými majiteli AED project, a.s. Společnost dlouhodobě spolupracuje s předními českými i zahraničními architekty, mj. s Evou Jiřičnou, ateliéry A69 – architekti, DaM, ADR či Šafer – Hájek architekti.
 


HAMBURK V PRAZE
,
několik výstav prezentující jednotlivé projekty i urbanistické celky vznikající v posledních letech v Hamburku.
HafenCity Hamburg, Jürgen Mayer, prezentace projektů Bjarke Ingels Group a Behnisch Architekten (přednáška M. Haase 1.11. v Goethe Institutu). Spolupráce GJF s pražskou a hamburskou radnicí.
Od 6.10. – 31.10. Kotelna Karlín Group,
16.10. – 4.11. Galerie Jaroslava Fragnera.Praha 1, Betlémské nám. 5a, 
www.gjf.cz
Otevřeno: denně mimo po 10-18 h.
 

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*