Hasičská stanice v Tanvaldu

Stavba nové stanice podle projektu Pavla Janouška z Architektonické kanceláře spol. s r.o. Liberec byla v Tanvaldě zahájena v srpnu roku 2009 a dokončena letos na podzim.

Tanvald (Jablonecko) 26. listopadu (ČTK) – V Tanvaldu byla dnes otevřena nová požární stanice Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje. Její výstavba stála 35,5 milionu korun. ČTK to řekla mluvčí libereckých hasičů Iva Michalíčková. Stanice navazuje na budovu zbrojnice dobrovolných hasičů Tanvald – Šumburk, která byla otevřena již na konci letošního září.
Oba objekty jsou účelově propojeny, aby je bylo možné využívat třeba při výcviku a školení. Od začátku příštího roku bude budova sloužit 16 profesionálním hasičům Územního odboru Jablonec nad Nisou. Přestěhují se tam ze stávající staré stanice ve Velkých Hamrech, která již svými prostory i vybavením řadu let profesionálním hasičům nevyhovuje. "Také poloha nové stanice bude výhodnější pro zásahy hasičů. V blízkosti Tanvaldu totiž začíná oblíbená turistická oblast Krkonoše," podotkla Michalíčková.
Nová budova je dvoupodlažní objekt stojící naproti nádraží. Její součástí je i výcviková věž. Jsou v ní garáže pro tři zásahová vozidla a vozidlo velitele stanice. V prvním podlaží je zasedací místnost pro krizový štáb se zázemím a prostory pro příslušníky ve službě. Krizovou místnost bude využívat také krizový štáb města Tanvald.

Více fotografií zde.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*