Havlíčkobrodská firma Ross Holding postaví nemocnici v Gabonu

Fotogalerie ke článku (1)

Nemocnice v Gabonu - autorem návrhu je společnost Helika

Nemocnice v Gabonu - autorem návrhu je společnost Helika
Celá fotogalerie (1)

Nemocnice vznikne podle návrhu společnostri Helika.

Havlíčkobrodská firma Ross Holding postaví novou nemocnici v africkém Gabonu. Zakázku za 65 milionů eur (asi 1,6 miliardy korun) dostala od tamního státu ve sdružení s další českou společností Puro-Klima, která bude dodavatelem vybavení. Fakultní nemocnice v gabonské metropoli Libreville by měla být dokončena v roce 2011, sdělila dnes ČTK mluvčí havlíčkobrodské společnosti Zdena Stryková.

Nemocnici platí gabonská vláda zastoupená ministerstvem vyššího školství, uvedla Stryková. Kontrakt byl podepsán 20. března, stavba potrvá necelé tři roky. Projekt byl podpořen českým proexportním úvěrem, proto budou větší část prací dodávat české firmy, podotkla. Nemocnice vznikne podle návrhu další tuzemské společnosti Helika.

Projekt se skládá z pěti hlavních objektů s celkovou plochou 20.448 metrů čtverečních. Součástí kontraktu jsou technické sítě, vnitřní komunikace včetně 110 parkovacích míst, chodníky i sadové úpravy.

Gabonská republika, která získala nezávislost na koloniální Francii v roce 1960, leží ve střední Africe u pobřeží Guinejského zálivu. Má zhruba 1,4 milionu obyvatel; v hlavním městě Libreville žije kolem 600.000 lidí.

Ross Holding se zaměřuje hlavně na provádění kompletních elektroinstalací, má také vlastní stavební divizi. Kvůli africké zakázce byla tato divize personálně posílena. Firma s celkovým ročním obratem převyšujícím jednu miliardu korun zaměstnává 350 lidí. Na realizaci staveb se již podílela v Severní Koreji, Japonsku, Číně a Mexiku.

Zdroj: Zpráva ČTK 25.3.2008

Související články:
Helika pro Gabon
Další stavbou společnosti Helika v Gabonu je nová bazilikaZadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*