HELUZ HIT

Fotogalerie ke článku (4)

HELUZ HIT — PASIVNÍ DŮM Z CIHEL

HELUZ HIT — PASIVNÍ DŮM Z CIHEL

HELUZ HIT — PASIVNÍ DŮM Z CIHEL

HELUZ HIT — PASIVNÍ DŮM Z CIHEL

HELUZ HIT — PASIVNÍ DŮM Z CIHEL

HELUZ HIT — PASIVNÍ DŮM Z CIHEL

HELUZ HIT — PASIVNÍ DŮM Z CIHEL

HELUZ HIT — PASIVNÍ DŮM Z CIHEL
Celá fotogalerie (4)

— PASIVNÍ DŮM Z CIHEL

Ve spolupráci s odborníky z oblasti tepelné techniky připravila česká společnost HELUZ cihlářský průmysl, v. o. s. projekt rodinného domu HELUZ Hit. Přestože cihelné bloky donedávna nepatřily mezi typické stavební materiály používané při stavbě pasivních domů, společnost HELUZ tímto svým novým projektem dokazuje, že z tradičního cihelného materiálu lze stavět i v pasivním energetickém standardu.

V porovnání s běžnými novostavbami představuje pasivní rodinný dům HELUZ Hit více než 80% úsporu nákladů na vytápění. Masivní cihelná konstrukce zaručuje jeho výborné tepelně akumulační vlastnosti. Uživatel v něm tudíž nepocítí výkyvy v teplotách vnějšího prostředí. Tento pasivní dům disponuje i další významnou výhodou — dobrou zvukovou izolací. Poskytuje výrazně větší komfort bydlení díky vhodnějšímu větrání, vyšší povrchové teplotě stěn, neexistenci studených koutů s možným výskytem plísní apod. V neposlední řadě znamená jeho provoz minimální zátěž pro životní prostředí.
Pro obvodové zdivo byly v projektu navrženy cihelné bloky HELUZ Thermo STI 44. „Plánujeme připravit i další variantu projektu pasivního rodinného domu,“ říká obchodní ředitel společnosti HELUZ Ing. Jan Krampl. „Tentokrát s použitím nejnovějšího cihelného bloku HELUZ Family 50, který jsme uvedli na trh v srpnu roku 2009.“

Pasivní dům HELUZ Hit je nepodsklepený rodinný dům střední velikosti s obytným podkrovím a půdorysem cca 11 Ã? 8 m. V přízemí se nachází obývací pokoj s jídelnou a kuchyní, technické a hygienické zázemí a šatna. V podkroví jsou dva pokoje, ložnice se šatnou a koupelna. Užitná plocha činí 137,4 m2, zastavěná plocha 108,7 m2. K objektu patří také garáž, která může být v případě potřeby situována i na jiné místo pozemku. Koncepci projektu lze přitom upravit dle konkrétních požadavků zákazníka. Architektonicky je pasivní rodinný dům HELUZ Hit řešen jako v České republice běžná výstavba, tedy jako dům obdélníkového půdorysu se sedlovou střechou o sklonu 40°. Přirozeně tak splyne s typickou českou venkovskou i příměstskou zástavbou.
Vytápění domu HELUZ Hit je řešeno systémem lokální rekuperace (zpětného získávání, shromažďování energie) s ohřevem vzduchu. Pro přípravu teplé vody projekt počítá se solárními kolektory o ploše cca 10 m2 umístěnými na střeše.
Projekt HELUZ Hit splňuje požadavky dotačního programu Zelená úsporám. Jeho realizací může stavebník dosáhnout na dotaci ve výši 250 000 Kč. V kombinaci s dalšími možnostmi využití těchto dotací se může výše celkové dotace vyšplhat až k částce 490 000 Kč.
Cena projektu je 40 000 Kč (s DPH). Bonusem k projektu je energetický průkaz zdarma. Cena cihelného materiálu HELUZ na hrubou stavbu činí 210 000 Kč (bez DPH). Částka zahrnuje i dopravu materiálu v rámci celé ČR.


O společnosti HELUZ
Společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. vznikla v roce 1992. Vlastní celkem osm výrobních provozů ve třech lokalitách. V Dolním Bukovsku, kde sídlí také centrála společnosti, je cihlářská výroba, výroba stropních konstrukcí, výroba roletových překladů a výroba cihelných komínů. V Hevlíně u Znojma jsou dva výrobní závody na kompletní cihlářský sortiment a v Libochovicích nedaleko Prahy je cihelna a panelárna.
Společnost je největším českým výrobcem cihlářského zboží. Vyrábí a dodává komplexní cihelný systém pro hrubou stavbu, jehož součástí jsou tepelněizolační cihelné bloky pro obvodové zdivo, cihly pro nosné, příčkové a akustické zdivo, broušené cihly, keramické stropy a překlady, nosné překlady pro venkovní stínicí systémy, keramické stropní panely a cihelné komíny.


Zdroj: TZ Heluz, 8.1.2010

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*