Heluz staví novou cihelnu

Fotogalerie ke článku (5)

Heluz staví novou cihelnu

Heluz staví novou cihelnu

Z výstavby nové cihelny v Hevlíně u Znojma

Z výstavby nové cihelny v Hevlíně u Znojma

Z výstavby nové cihelny v Hevlíně u Znojma

Z výstavby nové cihelny v Hevlíně u Znojma

Heluz staví novou cihelnu

Heluz staví novou cihelnu

Heluz staví novou cihelnu

Heluz staví novou cihelnu
Celá fotogalerie (5)

Poprvé ve své historii postaví firma Heluz cihlářský průmysl, v. o. s., výrobní podnik na zelené louce.

Nová cihelna vznikne v Hevlíně u Znojma, kde již firma jednu cihelnu vlastní. Jde o lokalitu s vysoce kvalitní hlínou, od které si v Heluzu slibují nejkvalitnější produkty na trhu a zvýšení produkce na dvou a půl násobek. Nová investice ve výši 850 milionů korun bude zaměřena na výrobu tepelněizolačních bloků. „Naším cílem je oslovit vedle českých dodavatelů stavebních materiálů i slovenský a rakouský trh,“ řekl obchodní ředitel společnosti Heluz Jan Krampl.
Ve výběrovém řízení na technologii nového provozu byla vybrána nejkvalitnější a zároveň jedna z nejdražších variant od německé firmy Keller. Výstavba nové cihelny byla zahájena v říjnu letošního roku, po roce by měl být spuštěn zkušební provoz. Plný provoz je naplánován na leden roku 2009. V nové cihelně vznikne okolo padesáti nových pracovních míst.
Firma Heluz cihlářský průmysl, v. o. s., koupila v devadesátých letech minulého století tři výrobní závody na výrobu cihel. Postupně je modernizovala, a dosáhla tak maximálního zvýšení kapacity a kvality výroby. V letošním roce si firma připomíná 15 let od založení a pokračování v rodinné tradici výroby cihel. Důležitým mezníkem pro společnost HELUZ byl rok 2003, kdy začala vyrábět cihelné bloky s označením SUPE®THERM STI, a zapsala se tak do povědomí stavební veřejnosti jako výrobce cihelných bloků s nejvyššími tepelněizolačními vlastnostmi v ČR. Společnost HELUZ vyrábí a dodává komplexní sortiment pro hrubou stavbu, tzn. cihelné bloky pro obvodové zdivo, nosné, příčkové a akustické zdivo, keramické stropy a překlady, stropní panely, nosné roletové překlady pro venkovní stínicí systémy, komínové systémy, cihly a cihelné pásky Klinker. HELUZ má v Čechách šest výrobních provozů ve třech lokalitách: Dolní Bukovsko poblíž Českých Budějovic, výše zmiňovaný Hevlín u Znojma a Libochovice. Pracuje v nich celkem 320 zaměstnanců. Prapůvod cihlářského snažení v Dolním Bukovsku sahá až do roku 1876, kdy zde Jan Řehoř vystavěl žárovou pec a otevřel těžebnu cihlářské suroviny. Cihelna byla modernizována a provozována až do roku 1950, kdy byl majetek převeden na stát a dolnobukovský podnik byl začleněn do národního podniku Jihočeské cihelny.
 
TZ Heluz
Stavba 6/ 2007

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*