Henning Larsen Architects, Hospic Søndergård v Dánsku

Místo: Måløv, Denmark
Klient: Hospic Søndergård /OK-fonden
Architekt: Henning Larsen Architects
Hrubá podlažní plocha: 1800 m2
Realizace: 2009 – 2010
Způsob získání zakázky: První cena v soutěži
 

Záměrem Hospice Søndergård bylo nabídnout nevyléčitelným pacientům důstojnost a nejlepší možnou kvalitu žití v závěru jejich života. Fyzické prostředí by mělo být povznášející a inspirativní bez ohledu na to, zda jste pacient, ošetřovatelka nebo příbuzný.
Hospic Søndergård je třetí dánské zařízení projektované podle principů Realdanie (dánská nadace pro obecné zlepšení života pomocí vystavěného prostředí). Hospic v obci Måløv má 14 jednolůžkových pokojů. Budova je moderní interpretací tradiční farmy, kde hluboké niky zastřešených teras vytvářejí soukromí s výhledem na jezírko v těsném sousedství. Uvnitř formují křídla budovy dva exkluzivní dvory s dřevěnou podlahou. Od domu vedou různé cestičky propojující hospic s parkem a jezerním břehem.

Hospic má jasný a jednoduchý půdorys daný všeobecnými funkcemi stavby. Společné prostory a zařízení pro personál jsou blízko vstupu, takže individuální obytné místnosti mají co možná nejvyšší stupeň soukromí. Hlavním cílem bylo vytvořit bezpečnou a domácí atmosféru, každý obyvatel má možnost vtisknout svou osobní stopu svému apartmá o 36 m2. 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*