HiKe roubenka

Horská roubenka je určena především pro páry, které tráví volný čas aktivně jak v letním, tak zimním období. Orientace objektu kolmo ke svahu nabízí výhled do okolní přírody z nové perspektivy. Kombinace materiálů zajišťuje odolnost vnější obálky a zároveň vytváří harmonické vnitřní prostředí. Roubenka se tak stává útočištěm všech horských dobrodruhů.
Pro případ přehřívání stavby v létě nebo naopak vůči zimní vánici jsou nad okny instalovány venkovní hliníkové lamely. Dalším ochranným prvkem je vlnitý plech využitý především na místech, kde je nutná zvýšená odolnost a trvanlivost stavby. Jsou z něj také provedeny zásuvné panely. Ty lze polohovat a vytvořit tak závětří, nebo naopak maximalizovat výhled na terase. Pro náročnější je k dispozici zavěšená konstrukce osazená sítí, která přímo vybízí k opalování, čtení nebo prostému kochání se přírodou.
Konstrukce z masivních BSH hranolů opracovaných na CNC zaručuje precizní provedení všech detailů a nadstandardní rychlost stavby. Hlavní nosné konstrukce mohou být sestaveny do týdne od chvíle, kdy je materiál přivezen na pozemek.
Autorská zpráva

Zastavěná plocha: 74 m2
Vytápění: elektrické podlahové vytápění + kamna na dřevo
Ohřev vody: elektrická topná spirála v akumulační nádobě
Systém je doplněný o fotovoltaické panely, které mimo jiné zajišťují temperování roubenky v nevytíženém období.

 

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Akorát tohle vám žádná ChKO (=hory) na svém území postavit nepovolí…

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*