Hlavním tématem stavebních veletrhů je ekologie ve stavebnictví

(ČTK, Stavbaweb) – Hlavním tématem letošního ročníku stavebních veletrhů na brněnském výstavišti bude udržitelnost ve stavebnictví, hlavní novinkou je doprovodný festival architektury. Stavební veletrh, veletrh Dřevo a stavby i veletrh nábytku a interiérového designu Mobitex začínají dnes, ve středu 26. února. Letošní novinky pořadatelé představili na tiskové konferenci.

Festival architektury se věnuje výstavbě šetrné k životnímu prostředí a možnostem adaptace měst na klimatickou změnu. „Je premiérovým spojením odborného programu na téma udržitelnosti ve stavebnictví s expozicemi vystavovatelů a praktickými ukázkami. Návštěvníci například uvidí, jak účinně vybudovat zelenou infrastrukturu, jak lze při výstavbě snížit uhlíkovou stopu nebo jak pracovat s recyklovanými materiály,“ uvedl ředitel trojice stavebních veletrhů Martin Videczký. K vidění bude také 3D tiskárna na stavební prvky, prodávat se bude pivo z přečištěné dešťové vody.

Hlavní provozní změnou je přesun veletrhu z tradičního pavilonu P do pavilonu V. Důvodem je příprava veletrhu Motosalon, který na výstavišti stavební veletrhy vystřídá, i optimalizace výstavní plochy. „Plocha pavilonu V je zcela dostačující, paradoxně na menší ploše letos uvidí návštěvníci více vystavovatelů,“ uvedl ředitel veletrhů Martin Videczký.

Na třech veletrzích se za čtyři dny představí 325 vystavovatelů oproti loňským 314 firmám. Veletrh nábytku Mobitex obsadí tradičně pavilon F, soutěže mladých řemeslníků se letos přesunou do pavilonu A2, loni se odehrávaly v pavilonu Z.

Na veletrhu Mobitex bude vedle nábytkářských novinek k vidění například vzorový interiér na téma džungle, který vytvořila designérka Iva Bastlová.

Součástí festivalu architektury je sedm soutěží mladých řemeslníků, oborové organizace budou mít na festivalu svá poradenská centra, samostatná část je věnovaná další vlně elektronické evidence tržeb, která se dotkne i řemeslníků. „Na pátek jsme pro řemeslníky připravili seminář ve spolupráci s ministerstvem financí a finanční správou, připraveny jsou i ukázky hardwaru a softwaru,“ dodal Videczký.

Tři stavební veletrhy začnou na brněnském výstavišti ve středu ráno, potrvají do sobotních 17:00. Ve všední dny budou otevřené do 18:00.
www.bvv.cz

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*